Šobrīd Daugavpilī

Maksims Vasiļonoks Iegūst trīs medaļas Eiropas čempionātā svarcelšanā Sporta ziņas

178
Maksims Vasiļonoks Iegūst trīs medaļas Eiropas čempionātā svarcelšanā

19. jūnijā Salonikos, Grieķijā, Eiropas čempionātā svarcelšanā starp jauniešiem startēja daugavpilietis Maksims Vasiļonoks. Sīvā cīņā kategorijā līdz 73 kg viņš izcīnīja trīs medaļas: bronzu raušanā, sudrabu grūšanā un bronzu summā.

Sacensības noritēja ļoti sīvā konkurencē. Raušanā pirmie divi piegājieni ar 121 kg nebija veiksmīgi, taču treneri un sportists nolēma riskēt un izvirzīja 122 kg, kas ļāva Maksimam iegūt bronzas medaļu. Tas bija riskants gājiens, bet Maksims veiksmīgi pacēla svaru un nodrošināja sev medaļu.

Grūšanā Maksims uzstājās izcili. Viņš uzstādīja personīgo rekordu — 147 kg, kas viņam nodrošināja sudraba medaļu šajā disciplīnā un kopējo bronzu divcīņā.
Jaunajiem sportistiem Eiropas čempionāts ir vissvarīgākais gada notikums, kurā piedalās kontinenta spēcīgākie svarcēlāji. Šogad sacensībās piedalījās vairāk nekā 400 sportistu no 40 valstīm divās vecuma kategorijās. Neskatoties uz to, ka Maksimam nesen apritēja tikai 16 gadi, viņš jau sacenšas vienā līmenī ar vecākiem sportistiem.

Daugavpilij šis jau ir trešais gads pēc kārtas, kad mūsu sportisti atved medaļas no Eiropas čempionāta, kas ir vēsturisks sasniegums pilsētas svarcelšanā. 2022. gadā bronzu raušanā izcīnīja Ēriks Danilevičs, 2023. gadā sudrabu divcīņā — Maksims Vasiļonoks, un 2024. gadā atkal bronzu divcīņā ieguva Maksims.

Ēriks Danilevičs tagad arī ir Grieķijā un gatavojas startēt 23. jūnijā plkst.17:00.

Apsveicam Maksimu Vasiļonoku un novēlam viņam turpmākus panākumus sporta karjerā!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa