Šobrīd Daugavpilī

Jubilejas skrējiens "Daugavpils-Mežciems" pulcē kuplu dalībnieku skaitu Sporta ziņas

362
Jubilejas skrējiens

Skrējiens “Daugavpils-Mežciems”, kurš aizsācies jau 1966.gadā un ir viens no vecākajiem skrējieniem Latvijā, šogad notika jau 55.reizi. Šogad skrējiena diena bija 26.septembris, kurš bija piepildīts ar pozitīvām emocijām un aktivitātēm.

Šis jubilejas gads bija īpašs arī to, ka bija liels dalībnieku skaits- 761 dalībnieks ne tikai no Daugavpils pilsētas, bet arī viesi un skrējēji no citām pilsētām. 277 dalībnieki devās 5km distancē, 36 nūjotāji devās 5km nūjošanas distancē, 95 skrējēji savus spēkus pārbaudīja 10km skrējienā. Īpašs prieks par bērniem, kuru skaits šogad bija īpaši kupls. 200m un 700m skrējienos kopā devās 353 bērni- lielāki un mazāki, patstāvīgi un kopā ar ģimenēm.

Šī skrējiena lielākajā distancē- 10km kopvērtējumā 1.vietu ieguva Dmitrijs Serjogins (Līvānu VK), viņš trasi pieveica 31 minūtē 47 sekundēs. 2.vieta kopvērtējumā Jevgēnijam Turkinam (SK Tērauds), viņa laiks 32 minūtes 24 sekundes. Bronzas medaļa kopvērtējumā Dmitrijam Jurkevičam (Daugavpils), 33 minūtes 40 sekundes. Sieviešu konkurencē pirmā kopvērtējumā kļuva Kitija Valtere (Līvānu VK) 38 minūtes 58 sekundes, 2.vieta Asnate Else (Mazsalaca), viņas laiks 40 minūtes 8 sekundes. Trešā vieta Natālijai Krupinai (Preiļu BJSS), 41 minūte 54 sekundes.

Lielisku paraugdemonstrējumu parādīja VUGD Latgales glābēji un ugunsdzēsēji, kuri izskrēja savu jubilejas skrējienu, dodoties 700m skrējienā. Pēc tam ikvienam bija iespēja tuvāk iepazīties un apskatīt ugunsdzēsēju depo. Kopā ar bērniem dienas garumā izklaidējās arī animatori, ar priekšnesumiem uzstājās breika deju skola “Factory Kingz” un jaunā dejotāja Amēlija Simonova. Pēc skrējiena dalībniekiem bija iespēja laimēt pārsteiguma balvas no skrējiena atbalstītājiem.

Īpaši tika sveikts arī 55.skrējiena vecākais dalībnieks, kurš bija Romāns Saušs, 1933.gadā dzimis. Šogad sportists pievarēja 5km distanci un vēlreiz pierādīja to, ka vecums nav šķērslis, būt fiziski aktīviem. Jāatzīmē, ka Romāns ir aktīvs un ilgadējs skrējiena dalībnieks.

Katrs dalībnieks saņēma ne tikai pozitīvas emocijas, bet arī savu 55.skrējiena “Daugavpils-Mežciems” piemiņas medaļu. Savu ieguldījumu skrējiena vēsturē un attīstībā ir sniedzis Vladimirs Dribincevs un viņa ģimene turpina atbalstīt skrējienu joprojām.

Paldies dalībniekiem, atbalstītājiem, brīvprātīgajiem, pilsētas iestādēm un katram, kurš iesaistījās skrējiena organizēšanā un norisē! Turpināsim veidot skrējiena vēsturi kopā!

55.skrējiena "Daugavpils-Mežciems" rezultāti pieejami: REZULTĀTI
Fotogrāfijas no skrējiena: FOTO