Šobrīd Daugavpilī

Latvijas volejbolistes EČ kvalifikācijā Daugavpilī zaudē arī trešajā spēlē Sporta ziņas

414
Latvijas volejbolistes EČ kvalifikācijā Daugavpilī zaudē arī trešajā spēlē

Daugavpilī aizvadītajā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā apļa pēdējā spēlē Latvijas sieviešu izlase sestdien trešajā setā sparīgi cīnījās pret Bosniju un Hercegovinu, taču galu galā piekāpās ar 0-3 (10:25, 14:25, 22:25).

Spēli sāka Elvita Dolotova, Ingrīda Šveigere, Lāsma Ozola, Marta Kamēlija Levinska, Paula Nikola Ņečiporuka, Irbe Andike Lazda un “libero” Elīna Zvaigzne.

Mačs sākās ar 1:10, bet pēc sekmīga latviešu bloka rezultāts kļuva 3:11. Viešņas pierādīja savu pārākumu praktiski visos spēles elementos (6:18). Tādējādi Latvijas spēlētāju cerības bija jāatliek uz nākamo setu, jo pirmais nesanāca - 10:25.

Arī otrā seta sākums izvērtās nepatīkams (1:6). Šoreiz Latvijas komanda neļāva pretiniecēm iegūt vēl lielu pārsvaru, kādā izspēlē bosnietes vairākos piegājienos mēģināja panākt savu, bet Irbe Andike Lazda nobloķēja (7:10). Viešņas atkal palielināja pārsvaru, savukārt Vladas Pridatko teicamais sitiens ļāva pietuvoties līdz 9:13. Šajā mačā ļoti maz spēlēja izlases līderes Marta Levinska un Ingrīda Šveigere, nepiedalījās Terēze Hrapāne, bet viņu aizvietotājām neklājās viegli, sacenšoties ar pieredzējušajām bosnietēm. Otrajā setā - 14:25.

Trešajā setā pēc 1:3 turnīra mājinieces spēja izlīdzināt, turklāt bloks ļāva pārņemt vadību (4:3). Latvijas volejbolistes, spēlējot bez Levinskas un Šveigeres, sparīgi cīnījās aizsardzībā un blokā, bet pēc viešņu nesekmīgā uzbrukuma tablo jau rādīja patīkamo 8:5. Bosnietes nevēlējās paildzināt spēli un guva deviņus punktus pēc kārtas (10:17). Kādā epizodē viešņas jau domāja, ka izspēlē ir uzvarējušas un sāka priecāties, bet tikmēr bumba piezemējās pie viņu kājām (14:18). Paula Ņečiporuka nobloķēja pretinieces uzbrukuma sitienu (17:19). Radās laba iespēja panākt 19:20, taču bosnietes bloks to liedza - 18:21. Ņečiporukas serve apgrūtināja viešņu uzbrukumu, un Anijas Jurdžas sitiens izrādījās neatvairāms (20:21). Pēdējā seta galotnē pretinieces izrādījās pārākas - 22:25.

Latvijas izlases galvenais treneris Pāvels Seļivanovs: “šodienas spēli vērtēju negatīvi, īpaši pirmo setu un  pēc pirmā seta spēles kopskatu vēl negatīvāk. Mēs iedevām meitenēm visu informāciju, kas attiecās uz bosnietēm, bet mēs EVL līmenī nevaram cīnīties pret profesionālas A sērijas līmeņa Itālijas kluba spēlētājām, tas ir pilnīgi saprotam, jo viņu vidējais augums ir 1,91 m, bet mums vidējais augums ir 1,80 m.

Galvenais, ka meitenes grib spēlēt, es domāju, ka meitenēm neko pārmest neviens nevar [..]

Tomēr augums tā ir ļoti svarīga lieta volejbolā. Es negribētu atvainoties, bet pa 40 dienām ir ļoti grūti, mēs neesam ''Minhauzeni'', lai aiz matiem sevi izrautu no zemāka līmeņa augstākā līmenī tik īsā laikā, drusku vairāk jāpiestrādā, vismaz gads.”

Latvijas izlasē rezulatāvākā bija Ozola (7 punkti), pa sešiem guva Ņečiporuka, Lazda un Pridatko. Pretiniecēm rezultatīvākā ar 17 punktiem bija Andelka Radiškoviča.

Šodien mūsu grupas otrajā spēlē Čehija ar 3-1 (21:25, 25:22, 25:19, 25:16) uzvarēja Slovēniju.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra F grupā sacenšas Latvija, Bosnija un Hercegovina, Slovēnija un Čehija. Mači notiek divos sabraukumos – no 6. līdz 8. maijam Daugavpilī un no 14. līdz 16. maijam – Bosnijas un Hercegovinas pilsētā Zenicā.

Finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas – Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna – vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems pirmo divu vietu ieguvējas sešās kvalifikācijas grupās.