Šobrīd Daugavpilī

Latvijas izlase “Speedway of Nations” finālā Sporta ziņas

112
Latvijas izlase “Speedway of Nations” finālā

Latvijas spīdveja trio - Andžejs Ļebedevs, Daniils Kolodinskis un Jevgeņijs Kostigovs - otrajā “Speedway of Nations” pusfinālā Mančestrā ieņēma trešo vietu un iekļuva finālā. Tas nozīmē, ka ir nodrošināta vismaz 7. vieta pasaulē!

Pirmajā pusfinālā pirmās trīs vietas ieguva Zviedrija, Polija un Vācija, bet Lielbritānijas komanda ir finālā saimnieces lomā. Otrajā pusfinālā galvenie favorīti bija Dānijas un Austrālijas spīdvejisti un viņi arī ieņēma pirmās divas vietas. "Speedway of Nations" pusfinālu reglaments ir tāds, ka pirmās divas komandas uzreiz iekļūst finālā, bet trešā un ceturtā vēl aizvada papildbraucienu par 3. vietu (pirmajā pusfinālā Vācija šādā braucienā pārspēja Somiju). Atgādināšu, ka šajās sacensībās punkti par vietām braucienā ir 4,3,2 un 0, tā ka otrā un trešā vieta braucienā dod vairāk punktu (5) nekā uzvara (4) un ceturtā vieta (0).

Bija bažas par Andžeja Ļebedeva sportisko formu, jo viņš pēc savainojuma gandrīz mēnesi nebija piedalījies sacensībās, un sākumā bažas it kā apstiprinājās - komandas kapteinim trešā un ceturtā vieta braucienos... Tiesa, duelī ar čehiem Vāclavu Miliku un Janu Kvjehu varēja būt arī citādāk - pirmajā līkumā kritienu piedzīvoja Kolodinskis, šādos gadījumos visbiežāk atkārtotā startā piedalās visi četri, taču šoreiz tiesnesis Aleksandrs Ļatosinskis uzskatīja, ka Daniils pats vien bija vainīgs. Andžejam brauciens neizdevās un sanāca 2:7. Sākās konkurentu ķeršana, lai ieņemtu 4. vietu un iegūtu tiesības piedalīties papildbraucienā. Pakaļdzīšanās izdevās un tas nebūtu, ja lieliski savus nākamos braucienus nebūtu aizvadījis Ļebedevs - četras uzvaras pēc kārtas (tajā skaitā pār vienu no GP seriāla līderiem austrālieti Džeku Holderu)! Labi palīdzēja arī Kolodinskis, kura rēķinā divas trešās un viena otrā vieta (pret norvēģiem, apsteidzot vienu no GP2 jeb junioru pasaules čempionāta līderiem Matiasu Pollestadu, kas ļāva uzvarēt summā ar 7:2). Čehija sakrāja 30, punktus, Latvija - 27 un abu komandu pāriem bija jātiekas vēlreiz - par 3. vietu un vietu finālā. Ļebedevam diezgan ātri izdevās iegūt vadību, bet Kolodinskis labi sāka, taču pieļāva kļūdu un bija ceturtais. Kļūdu priekšpēdējā aplī pieļāva Kvjehs, kas ļāva Kolodinskim iegūt kaut vai trešo vietu un līdz ar to - 6:3 Latvijas pāra labā! Andžejam Ļebedevam - piecas uzvaras pēc kārtas un summā 18+4 punkti. Kolodinskim - 9+2 un Kostigovam - 2 punkti. "Speedway of Nations" fināls - 13. jūlijā. Līdz šim Latvijas izlases augstākā vieta šajās sacensībās ir 6. vieta 2021. gadā - arī Mančestrā.

12. jūlijā risināsies junioru jeb "Speedway of Nations 2" sacensību fināls, kurā Latviju pārstāvēs Ņikita Kauliņš un Artjoms Juhno. Francis Gusts diemžēl savainojuma dēļ šoreiz spiests palikt malā.

Informāciju sagatavoja:
Spīdveja klubs Optibet Lokomotīve Daugavpils