Jau trešo reizi notika "Daugavpils Starprautiskais pūķu laivu festivāls" Sporta ziņas

806
Jau trešo reizi notika

Festivālā piedalījās komandas no Latvijas, Lietuvas un Polijas. Kopumā 4 bērnu komandas, 5 vīriešu komandas, 5 sieviešu komandas, 5 jauktas komandas (MIX-Sport) un 11! jauktas amatieru komandas MIX Amatieri.

Sacensības sākās ar sieviešu braucieniem. Priekšsacīkšu un pusfinālu rezultātā finālā tikās 4 komandas: Tornado (Daugavpils), Dinaburg (Daugavpils). Visaginas (Visagina, Lietuva) un BaltAktiv, jaukta komanda no 3 pilsētām: Daugavpils, Visaginas un Viļņas. Rezultātā 3. vietu ieņēma Tornado komanda (58:46 sek), 2. vietu  ieņēma  Visaginas (53.34 sek.) Un zelts palika Daugavpilj (Dinaburg) (52.81).

Vīriešu grupā piedalījās komandas no Daugavpils, Rīgas, Lietuvas un Polijas. Finālbraucienā  sīvā cīņā 3. vietu ieņēma Sapņu Komanda (Rīga 48,82 sek), 2. vietu apvienotā Vikingu komanda no Lietuvas un Polijas (45,75 sek). 1. vieta Dinaburg (Daugavpils 44,88 sek).

Spraiga cīņa izvērtās MIX Amatieri jauktajās komandās. Šajā kategorijā startēja 11 komandas. Rezultātā komandas tikās 2 finālos. 8. vieta LRC komanda (56.25 sek.), 7. vieta - Nature's Sunshine (55.44 sek.), 6. vieta - Natrix Natrix (55.42 sek.), 5- Amber Dragon (54.27 sek.), 4- Dragon Police (53.41 sek.), 3. vieta - Cietuma Haizivs (52,90 sek.), 2 - Laba Tehnika (52,31), 1- Dragon Pirats (51,78 sek.).

MIX Sport kategorijā tikās sportisti no Rīgas, Daugavpils, Lietuvas un Polijas.

Finālbraucienā visu izšķīra fotofinišs. Par bronzu cīnījās Daugavpils Dinaburg Extra komanda un Visaginas Energy komanda. Priekšā bija Daugavpils pūķis (50,20 sekundes un 50,22 Visaginas). Daugavpils Dinaburg MIX komanda un Polijas un Lietuvas apvienotā komanda cīnījās par zelta medaļām. Tuvākais rezultāts sacensībās, un šajā skaistajā cīņā pūķa deguns no Lietuvas un Polijas izrādījās nedaudz ātrāks. Dinaburg MIX komanda (48,19 sek.) - 2. vieta. un zelts Visaginas Polija (48,18 sek.).

Pirmo reizi festivālā tika ieviesta kategorija bērniem, kurā piedalījās 4 komandas. Atbilstoši divu braucienu laiku summai 4. vieta ir Karūsas komandai, 3. vietu ieņēma Enerģija, 2.vietu  Medūzas un pirmā vieta ar laiku, kas nav lēnāka par pieaugušajiem (55.60 sekundes) ir Sprint komandai.

Šogad papildus mūsu pastāvīgajiem palīgiem no Daugavpils pilsētas domes, Sporta Pārvaldes un Latvijas kanoe federācijas festivālu atbalstīja Nature's Sunshine, 28stone consulting, Massan. Mēs esam ļoti priecīgi, ka mūsu festivālam ir draugi ne tikai no komandām, bet arī uzņēmumi piedalās svētku organizēšanā.