Šobrīd Daugavpilī

Ezerzeme/DU iegūst bronzu Baltijas līgas finālā Sporta ziņas

685
Ezerzeme/DU iegūst bronzu Baltijas līgas finālā

Baltijas Vīriešu volejbola līgā (BVVL) bronzas medaļas nedēļas nogalē izcīnīja “Ezerzeme”/DU.
Cīņā par trešo vietu daugavpilieši četros setos pieveica ceturtdaļfinālā sensāciju sagādājušo “Parnu VK”.

Gandrīz viss pirmais sets pagāja ar nelielu Pērnavas volejbolistu pārsvaru, taču atrauties rezultātā izdevās tikai seta nogalē, kad pēc četriem pēc kārtas gūtiem punktiem un Artura Enrikes Silvas Pereiras bloka igauņi panāca 21:15, uzvarot setā ar 25:22.

Otrajā setā noteicēji laukumā bija daugavpilieši. Pēc komandas kapteiņa Antona Nazarova uzbrukuma viņi panāca 8:2, bet pēc vēl viena pirmā tempa spēlētāja rezultatīva sitiena – 16:8 un setu aizvadīja līdz uzvarai ar 25:21.

Trešajā setā “Ezerzeme”/DU pārsvaru ieguva seta nogalē. Pēc 15:15 un četriem pēc kārtas gūtiem punktiem daugavpilieši panāca septiņas setbumbas (24:17), no kurām pērnavieši atspēlēja divas, – 25:19.

Ceturto setu pēc Silvas Pereiras uzbrukuma Igaunijas klubs sāka ar 3:0, taču pēc trim Armanda Rokjana uzbrukumiem, kā arī viņa un Nazarova blokiem daugavpilieši atbildēja ar sešu punktu sēriju – 7:4. Pēc diviem Jergena Vanameisas blokiem pēc kārtas pērnavieši beidzot panāca pretiniekus un izvirzījās vadībā ar 23:22, taču igauņi pēdējos divus punktus pretiniekiem uzdāvināja, uzbrukumā kļūdoties Hindrekam Pulkam un Luisam Enrikem Damasam.

Uzvarētāju rindās pa 18 punktiem sakrāja Andris Širjakovs un Armands Rokjans, bet pretiniekiem 17 punkti Toni Tammiksāra kontā, un 16 punktus guva Hindreks Pulks.

Par labāko komandā tika atzīts Armands Rokjans, kurš uzbruka ar otrā tempa spēlētājam fantastisku efektivitāti 60%.

“Vakar psiholoģiskais slogs bija pārāk liels. Fiziskā ziņā puiši no rīta treniņā izskatījās kā vēl nekad, bet spēlē daži “pārdega”. Protams, ietekmēja arī Devida Žolneroviča savainojums brīdī, kad sāka rasties pārliecība par savu varēšanu,” ar pusfinālu, runājot par nedēļas nogali, sāk Daugavpils kluba treneris Rihards Puķītis. “Šodien aizvadījām labu spēli. Bija cīņasspars un pārliecība, kas vakar pietrūka. Pirmajā setā iekustējāmies, bet kopumā mūsējie gribēja vairāk uzvarēt. Arī serve mums šodien bija agresīvāka nekā vakar, un tas ietekmēja labāku mūsu darbību blokā un aizsardzībā. Bronza ir pelnīta.”

“Visu komandu varu uzteikt, sākot ar treniņos pavadīto laiku. Prieks par Armandu, kurš vēl tikai mācās 11. klasē. Viņš šodien labi uzbruka, bija laba servju uzņemšana. Ne katrs 17 gados “Final Four” var spēlēt pamatsastāvā, bet viņa uzbrukumu procents (60%) otrā tempa spēlētājiem ir izcils. Turklāt priecē, ka viņš labi spēlē arvien biežāk un ar katru maču – stabilāk,” visas komandas sniegumu pēc bronzas medaļas izcīnīšanas, kas Daugavpils komandai ir visu laiku labākais sasniegums Baltijas līgā, uzteica Puķītis.

“Tās ir neaizmirstamas emocijas un pieredze, ko guvām. Piedalīšanās “Final Four” ir patīkama un neaizmirstama,” par divām spēļu dienām Tartu saka Armands Rokjans, kurš abas dienas dalīja rezultatīvākā savas komandas spēlētāja laurus. Armands arī tika atzīts par turnīra labāko otrā tempa spēlētāju.

Apsveicam Ezerzeme/DU komandas spēlētājus un trenerus ar tik augstu sasniegumu turnīrā un pateicamies par ieguldīto darbu! Novēlam sasniegt jaunas virsotnes nākamajā sezonā!