Šobrīd Daugavpilī

Eiropas U-16 meiteņu volejbola čempionāts - īpaša pieredze ierobežojumu laikā Sporta ziņas

110

No 11. līdz 14. martam Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolā, (Kandavas ielā 17) Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas čempionāta ietvaros norisinājās Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmā kārta volejbolā meitenēm U-16 vecuma grupā. Ņemot vērā pašreizējos apstākļus, šīs sacensības kļuva par lielisku pieredzi gan organizatoriem, gan dalībniekiem, kuru kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem bija maksimāli ierobežota.

Ministru kabineta lēmums atļaut rīkot sacensības nacionālajām komandām, kas vecākas par 15 gadiem, tika pieņemts nedēļu pirms spēlēm, tāpēc Latvijas Volejbola federācijai un Daugavpils pašvaldībai nācās operatīvi reaģēt, lai veiksmīgi aizvadītu šo čempionātu. Izmitināšana, ēdināšana un 8 komandu spēles tika organizētas ar vislielāko piesardzību: izlases izmantoja viesnīcas «Park Hotel Latgola pakalpojumus, kur komandas nesazinājās savā starpā. Pašas sacensības notika bērnu un jauniešu sporta skolas zālē, kur nesen tika nomainīts grīdas segums un veikti citi darbi. Pirmais lielais turnīrs atjaunotajā zālē pagāja bez jebkādām problēmām. Neviens skatītājs, izņemot citas komandas un pavadošo personālu, netika ielaists tribīnēs. Savukārt presei un citām personām pirms ieiešanas zālē uz vietas tika veikti Covid-19 eksprestesti. Čempionāta tiešsaistes translācijas vēroja simtiem volejbola līdzjutēju.

Latvijas U16 izlase, kurā spēlē arī trīs daugavpilietes, kvalifikācijas kārtu noslēdza 7. vietā un otrajā kārtā netika. Tomēr, šodien tik reti gūstamā sacensību pieredze kļūs par lielisku atbalstu turpmākajiem sasniegumiem.

Tuvākajā laikā Daugavpilī plānots rīkot citas nozīmīgas starptautiskas sacensības. Maijā Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks kvalifikācijas spēles Eiropas sieviešu volejbola čempionātam, bet jūlija sākumā - U19 pasaules čempionāta spēles basketbolā. Lai gan daudz kas būs atkarīgs no situācijas ar koronavīrusu, un ir iespējams, ka skatītāji nevarēs vērot sacensības klātienē, izmitināšanas nozare un citi pilsētas uzņēmumi, kam šis laiks ir visai sarežģīts, gūs labumu no šiem un citiem pasākumiem.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.