Šobrīd Daugavpilī

Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmajā kārtā Latvijas U-16 meiteņu komandai 7.vieta Sporta ziņas

517

No 11. līdz 14. martam Daugavpils Bērnu un jaunatnes sporta skolā norisinājās Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmā kārta volejbolā meitenēm U-16 vecuma grupā. Šajā kārtā startēja 8 meiteņu komandas no Latvijas, Krievijas, Polijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Ukrainas, Lietuvas un Gruzijas.

Latvijas izlases sastāvā startēja arī 3 daugavpilietes- Laura Baranovska, Eva Elizabete Brokāne un Jeļizaveta Izotova. Latvijas komanda šajā kārtā ierindojās 7.vietā.

Latvijas U-16 spēļu rezultāti:
Latvija – Polija 0-3 (19:25, 14:25, 6:25)
Latvija – Lietuva 2-3 (25:20, 11:25, 25:16, 22:25, 6:15)
Latvija – Baltkrievija 0-3 (7:25, 21:25, 14:25)
Latvija – Gruzija 3-0 (25:12, 25:17, 25:15)

Katras zonālās asociācijas labākā izlase kvalificējas finālturnīram, otrās līdz sestās vietas ieguvējas ieguva ceļazīmi uz Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīra otro kārtu.

Ceļazīmi uz finālturnīru nopelnīja Krievija, kas finālā par pirmo vietu ar 3-0 (25:21, 25:23, 25:21) apspēlēja Poliju. Trešo vietu ieņēma Baltkrievija, kas ar 3-0 (25:22, 25:17, 25:18) pieveica Igauniju, bet piektā finišēja Ukraina, kas ar 3-0 (25:16, 25:19, 25:23) pārspēja Lietuvu.

“Ja man jāsaka godīgi, tad tāds spēku samērs arī ir,” par turnīra rezultātiem saka trenere. “Man ir prieks, ka meitenes ieguva spēļu pieredzi, arī ar Gruzijas komandu, un dabūja uzspēlēt, lai redzētu, kur šobrīd esam, salīdzinot ar pretiniecēm. Spēlētājas redzēja, uz ko viņām ir jātiecas” šādi par aizvadīto cīņu saka izlases galvenā trenere Ieva Ņečiporuka.
Lai nākamreiz rezultāts šī vecuma izlasei būtu labāks, “mums ļoti ir jāuzlabo fiziskā sagatavotība”. “Tehniku mēs atstrādājam treniņnometnēs, bet meitenēm ne tikai pēc mūsu norādījumiem, bet arī pašām ir jāiemācās plānot dienas režīms tā, lai atrastu laiku fiziskajai sagatavotībai,” darba virzienu norāda trenere.