Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils- viena no 15 pilsētām, kurā noritēja Latvijas Orientēšanās nakts Sporta ziņas

134
Daugavpils- viena no 15 pilsētām, kurā noritēja Latvijas Orientēšanās nakts

Eiropas sporta nedēļas ietvaros Latvijas Orientēšanās federācija visiem aktīvās atpūtas interesentiem sarūpēja neaizmirstamu un aizraujošu piedzīvojumu – Latvijas orientēšanās nakti, kur pirmo gadu 15 Latvijas pilsētās un novados bez maksas varēja izmēģināt spēkus orientēšanās rogainingā tumsā.

Rogainings ir viens no orientēšanās sporta veidiem, kur komandu (2 līdz 5 dalībnieku sastāvā) uzdevums ir noteiktā kontrollaikā pašu izvēlētā secībā apmeklēt kontrolpunktus, ar mērķi savākt pēc iespējas lielāku ieskaites punktu summu. Kontrolpunkti izvietoti plašā apvidū, un tiem ir dažādas vērtības, tāpēc rezultātu izšķir ne tikai fiziskā sagatavotība, bet arī stratēģija – komandas izvēlētais maršruts.

Latvijas orientēšanās naktī, kas šoreiz notika 24. septembra vakarā, ap 2800 dalībnieku, kas ir līdz šim lielākais dalībnieku skaits, Rīgā, Saldū, Liepājā, Daugavpilī, Siguldā, Talsos, Valmierā, Rēzeknē, Salaspilī, Vecumniekos, Cēsīs, Ikšķilē, Saulkrastos, Ādažos un Pļaviņās devās trīs stundu ilgās rogaininga sacensībās. Starp dalībniekiem bija gan pieredzējuši orientieristi, gan ģimenes ar maziem bērniem, un daudzi šajā vakarā orientēšanās sporta burvību izbaudīja pirmo reizi.

Pasākumu organizēja Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar  Latvijas Sporta federāciju padomi un karšu izdevniecību "Jāņa sēta". Liels  paldies pasākuma sponsoram – veikalu tīklam “MAXIMA”!

Mājas lapa: http://rogaining.lv/onakts/

Bilžu galerija: https://flickr.com/photos/140305775@N02/albums