Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils vērtēs iespēju aizvadīt U19 pasaules čempionāta basketbolā spēles Sporta ziņas

292

Daugavpils pašvaldība saņēma Latvijas Basketbola savienības piedāvājumu par iespēju nākamā gada jūlijā aizvadīt mūsu pilsētā pasaules čempionāta basketbolā spēles jauniešiem (U19). Šis ir viens no prestižākajiem Starptautiskās Basketbola federācijas rīkotajiem turnīriem. Tomēr spēļu rīkošanai nepieciešams atsevišķs finansējums no pilsētas budžeta, kā arī būtisks epidemioloģiskās situācijas uzlabojums.

Daugavpilī ir visa nepieciešamā infrastruktūra šāda līmeņa sacensību rīkošanai. Daugavpils Olimpiskā centra laukums atbilst visām nozīmīgu sacensību rīkošanas normām, savukārt Kultūras pils un 15. vidusskolas sporta zāles, kuru remonts tuvojas noslēgumam, var izmantot treniņiem pirms lielās spēles.

Kultūras pils ilgi gaidītā sporta zāle jāpabeidz līdz šī gada beigām. Drīz sporta cienītājiem šeit būs pieejams plašs laukums (35,5 x 17,5 metri) un gandrīz 200 skatītāju vietas. Lai uzlabotu spēles apstākļus, šeit tika izveidota arī 2 metrus plata drošības josla. Tuvākajā laikā celtniekiem ir jāsagatavo elektrotīkls un jāveic noslēdzošie darbi.

Ik pēc diviem gadiem U19 pasaules čempionāts basketbolā ​​pulcē nākotnes potenciālās NBA un Eirolīgas zvaigznes. Sacensību organizatoru statuss dod iespēju piedalīties čempionātā arī Latvijas jaunatnes izlasei. Ja Daugavpils tiks iekļauta šajā procesā, mūsu pilsētā varētu noritēt ASV un Lietuvas izlašu spēles. Tomēr pilsētas vadībai vēl būs jālemj par Daugavpils gatavību uzņemties finansiālas (70 000 eiro) un organizatoriskas saistības.

Nav izslēgts, ka sarunu gaitā ar Latvijas Basketbola savienību var tikt mainīti čempionāta rīkošanas nosacījumi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.