Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils skolēni gūst panākumus šaha olimpiādē Sporta ziņas

503
Daugavpils skolēni gūst panākumus šaha olimpiādē

15. maijā aizritēja Latvijas skolēnu šaha olimpiādes Lielais fināls. Tajā piedalījās 128 skolēni no 78 Latvijas mācību iestādēm, informē Latvijas Šaha Federācija. Starp olimpiādes laureātiem ierindojušies ari Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja audzēkņi.

Līdzīgi kā aizvadītie olimpiādes atlases un reģionālie posmi, arī Lielais fināls norisinājās tiešsaistes platformā “Lichess.org” trīs dažādās vecumu grupās: 1.-4. klase; 5.-9. klase; 10.-12. klase. Pirmajā atlases posmā, katra izglītības iestāde dalībai izvirzīja trīs labākos zēnus un trīs meitenes. Otrajā posmā norisinājās reģionālā atlase, kurai noslēdzoties tika atlasīti trīs labākie zēni un meitenes katrā vecuma grupā no katra reģiona. Savukārt 15. maijā aizvadīts Latvijas skolēnu šaha olimpiādes Lielais fināls, kurā piedalījās zēni.

1.-4. klašu vecuma grupā pirmo vietu starp zēniem ieguva Martijs Krakops no Tilžas vidusskolas. Jegors Andrusevičs no Daugavpils Tehnoloģiju izcīnīja vidusskolas otro vietu. Bet trešajā vietā ierindojās Nikolajs Platonovs no J. G. Herdera Rīgas Grīziņkalna vidusskolas.

Vecuma grupā no 5.-9. klasei pirmajā vietā ierindojās Emīls Jānis Mieriņš no Olaines 1. vidusskolas. Otro vietu ieguva Arsenijs Savičevs no Rīgas Purvciema vidusskolas, bet trešo vietu – Maksims Aminovs no Rīgas Purvciema vidusskolas.

10.-12. klašu vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Rihards Bekasovs no Rīgas 25. vidusskolas. Otrajā vietā ierindojās Tomass Kristiāns Šterns no RTU inženierzinātņu vidusskolas. Savukārt trešo vietu ieguva Glebs Leonovs no Liepājas 7. vidusskolas.

Sestdien, 22. maijā aizvadīts Latvijas skolēnu šaha olimpiādes Lielais fināls meitenēm. 1.-4. klašu vecuma grupā pirmo vietu ieņēma Marija Kuzņecova no Ziemeļvalstu ģimnāzijas. Naomi Maklakova no Ziemeļvalstu ģimnāzijas ieguva otro vietu, bet Lauma Mieriņa no Baldones vidusskolas ierindojās trešajā vietā.

5.-9. klašu vecuma grupā pirmo vietu izcīnīja Agnesa Stepania Ter-Avestisjana no Rīgas Centra humanitārās vidusskolas. Otro vietu ieguva Melānija Luīze Jansone no Rīgas 45. vidusskolas. Savukārt Sofija Vasiļjeva no Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja ierindojās trešajā vietā.

Vecuma grupā no 10.-12. klasei par uzvarētāju kļuva Madara Golsta no Rīgas komercskolas. Otro vietu izcīnīja Anna Kazmerika no Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, bet trešajā vietā ierindojās Ramona Golsta no Rīgas komercskolas.

Latvijas skolēnu šaha olimpiāde norisinājās jau ceturto reizi. Šī mācību gada sacensības norisinājās no 2020. gada septembra līdz 2021. gada maijam. Kopumā sacensībās piedalījās apmēram 1000 skolēnu no visas Latvijas.