DAUGAVPILS CĪKSTOŅI NOSLĒDZA DALĪBU EIROPAS ČEMPIONĀTĀ RUMĀNIJĀ Sporta ziņas

274
DAUGAVPILS CĪKSTOŅI NOSLĒDZA DALĪBU EIROPAS ČEMPIONĀTĀ RUMĀNIJĀ

No 12. līdz 18.februārim Bukarestē norisinājās Eiropas Čempionāts grieķu-romiešu cīņā, brīvajā cīņā un brīvajā  cīņā sievietēm, kurā Daugavpili pārstāvēja trīs sportisti – Aleksandrs Jurkjans, Alans Amirovs un Ramina Mamedova.

Jau vēstīts, ka Latvijas cīkstonis Aleksandrs Jurkjans sacensības svara kategorijā līdz 63 kilogramiem sāka no kvalifikācijas, kurā ar 10:2 pārspēja mājinieku Pavelu Marianu Aleksi, astotdaļfinālā ar 7:5 pārspēja Polijas pārstāvi Mairbeku Salimovu, bet ceturtdaļfinālā ar 1:3 piekāpās Muradam Mammadovam no Azerbaidžānas.

Tā kā Mammadovs sasniedza finālu, Jurkjanam bija iespēja sacensties gandarījuma turnīrā, kurā viņš vispirms ar 5:0 bija pārāks pār Dānijas sportistu Braienu Kurtu Sanjagu, bet izšķirošajā cīņā par bronzas godalgu ar 0:9 zaudēja krievam Anvaram Allahjarovam. Aleksandrs EČ izcīnīja 5.vietu.

Latvijas sportists Alans Amirovs svētdien Bukarestē Eiropas čempionātā brīvajā cīņā piedzīvoja neveiksmi gandarījuma turnīra pirmajā kārtā. Amirovs, sacenšoties svara kategorijā līdz 86 kilogramiem, pirmās kārtas cīņā ar 7:4 pieveica Armēnijas cīkstoni Mušegu Mkrtčjanu, bet astotdaļfinālā ar 9:8 svinēja uzvaru cīņā ar austrieti Benjaminu Greilu. Savukārt ceturtdaļfinālā cīņā ar Krievijā dzimušo Grieķijas pārstāvi Daurenu Kuruglijevu Latvijas sportists piekāpās ar 0:10, taču pretinieks pēc tam sasniedza finālu, kas ļāva Amirovam turpināt cīņu par bronzu gandarījuma turnīrā. Sākot gandarījuma turnīru no pirmās kārtas, Latvijas sportists ar 0:5 atzina krieva Arslana Bagajeva pārākumu. Alans čempionātu noslēdz 9.vietā.

Ramina Mamedova, kura startēja svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, kvalifikācijās kārtā ar 2:10 piekāpās 2021.gada Eiropas čempionāta bronzas medaļniecei Katerinai Židačevskai no Rumānijas. Čempionātu Ramina noslēdz 11.vieta.