Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī varētu uzstādīt piepūšamu futbola halli Sporta ziņas

246

Pagājušajā piektdienā, 29. janvārī, Daugavpils pilsētas domes Pilsētbūvniecības un vides komisijā tika skatīts jautājums par Latvijas Futbola federācijas piedāvājumu saņemt dāvinājumā piepūšamu halli. Šāda piepūšamā konstrukcija lieliski nodrošina sporta laukumu aizsardzību no sala un sliktiem laikapstākļiem, kuru laikā bez traucējumiem varētu turpināt treniņprocesu. Pagaidām pilsētas vadība un speciālisti sliecas atbalstīt šādas halles sezonālu uzstādīšanu stadionā “Celtnieks”.

Latvijas Futbola federācija ir gatava ne vien nodot lietošanā piepūšamo halli, bet arī piešķirt Daugavpils pilsētai mākslīgo segumu, kura nomaiņa stadionā “Celtnieks” ir nepieciešama jau sen. Tomēr, lai tas īstenotos, pašvaldībai būs jāizpilda vairākas saistības pret federāciju. Pirmām kārtām tas skar tribīņu uzstādīšanu un nožogojuma paplašināšanu stadionā “Esplanāde”, kur iepriekš jau tika veikta seguma nomaiņa. Veikt iepirkumu šiem darbiem ir uzdots Daugavpils Olimpiskajam centram. Nepieciešamie līdzekļi ir paredzēti pilsētas budžetā 2021. gadam. Pašvaldībai būs jāveic arī vairāki darbi stadionā “Celtnieks”.

Ja projekts tiks īstenots veiksmīgi, futbolisti varēs trenēties un spēlēt zem piepūšamās halles jumta jau šīgada rudens-ziemas periodā. Tomēr, ja radīsies grūtības, iesaistīties Latvijas Futbola federācijas programmā varēs arī nākamgad.

Sporta treneri un speciālisti norāda, ka piepūšamā halle ir lieliska alternatīva nodarbībām telpās ziemas periodā, kas ir aktuāli arī Covid-19 apstākļos, kad treniņi ir atļauti tikai svaigā gaisā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.