Šobrīd Daugavpilī

Cīkstonis Amirovs Eiropas čempionātā izplēš sensacionālu bronzu Sporta ziņas

349
Cīkstonis Amirovs Eiropas čempionātā izplēš sensacionālu bronzu

Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinās Eiropas čempionāts cīņas olimpiskajās disciplīnās. Latvijas brīvās cīņas pārstāvis Alans Amirovs (79kg) izmantoja labvēlīgu situāciju un apstākļu sakritību, tiekot līdz bronzas mačam, kur vakardien pārsteidzoši pieveica azerbaidžāni, izcīnot neplānoti augsto trešo vietu.

Eiropas čempionātā šoreiz nav tiks spēcīgs dalībnieku sastāvs, jo tuvojas Tokijas olimpiskās spēles un risinās kvalifikācijas mači. Tādējādi nepiedalās arī mūsu brīvās cīņas zvaigzne Anastasija Grigorjeva ar olimpisko ceļazīmi kabatā.

Bronzas finālā pretī stājās neparasti netitulēts azerbaidžānis Rašads Jusifli. Pirmajā periodā mūsējais nonāca iedzinējos (0:3), bet pirms pārtraukuma deficītu samazināja līdz minimumam (2:3). Otrā perioda sākumā cīkstoņi savdabīgi saķērās, un epizode beidzās ar punkta piešķiršanu Latvijas cīkstonim (3:3). Azerbaidžānas nometne iesniedza protestu, kas tika noraidīts, līdz ar to punkts Amirovam (4:3) un iespēja uzbrukumam partrerā. Turpinājumā notika vēl viena draudīga saķeršanās, no kuras Amirovs pamanījās izkļūt sveikā. Pēdējās sekundēs pretinieks bīstami uzbruka, tomēr Latvijas cīkstonis noturējās - 4:3. Tiesnesis bija gatavs pasludināt uzvarētāju, taču azerbaidžānis bija atdevis visu spēkus un gulēja uz paklāja. Amirovs devās pie oponenta un palīdzēja viņam piecelties. Pārsteidzoša bronzas medaļa!

Dažādu vecuma grupu Eiropas un pasaules čempionātos patlaban 25 gadus vecais Amirovs līdz šim vienmēr bija palicis ārpus labāko desmitnieka, bet pērn izcīnīja astoto vietu Pasaules kausā.

Apsveicam sportistu ar augsto rezultātu!