Šobrīd Daugavpilī

Baltijas valstu parlamentārieši jau piecpadsmito reizi sacentīsies basketbola kausa izcīņā Daugavpilī Sporta ziņas

167
Baltijas valstu parlamentārieši jau piecpadsmito reizi sacentīsies basketbola kausa izcīņā Daugavpilī

Piektdien, 6.maijā, Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks Baltijas Asamblejas ceļojošā kausa izcīņa basketbolā, kurā spēkiem mērosies Latvijas, Lietuvas un Igaunijas parlamentāriešu komandas.

Pasākums sāksies pulksten 10.45, un to atklās Baltijas Asamblejas prezidents Jānis Vucāns.

Pulksten 11.00 sāksies Lietuvas un Igaunijas komandu spēle, pulksten 12.00 sacentīsies Latvijas un Lietuvas parlamentārieši, bet pulksten 13.00 – Igaunijas un Latvijas komandas.

Latviju kausa izcīņā pārstāvēs Saeimas deputāti Aldis Adamovičs, Mārtiņš Bondars, Aivars Geidāns, Edgars Kucins, Ralfs Nemiro, Sandis Riekstiņš, Edgars Tavars, Viktors Valainis, Jānis Vucāns, Reinis Znotiņš, kā arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Komandas kapteinis ir V.Valainis, bet treneris – M.Bondars.

Igaunijas komandas sastāvā līdz ar citiem parlamentāriešiem spēlēs arī Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Jiri Ratass (Jüri Ratas), bet Lietuvas komandā – Lietuvas parlamenta vicespīkeri Jons Jarutis (Jonas Jarutis) un Andrjus Mazuronis (Andrius Mazuronis).

Pērn Baltijas Asamblejas ceļojošo kausu basketbolā ieguva Lietuvas parlamentāriešu komanda. Latvijas komanda ierindojās otrajā vietā, atstājot aiz sevis Igaunijas parlamentāriešus.

Baltijas Asamblejas basketbola turnīrs notiek kopš 2006.gada. Tā mērķis ir popularizēt basketbolu, fiziskās aktivitātes un veselīgu dzīvesveidu, kā arī atbalstīt ideju par Baltijas valstu parlamentāriešu sadarbības stiprināšanu ne tikai konferencēs un komiteju sēdēs, bet arī sportojot un piekopjot aktīvu dzīvesveidu.

 

Informācija par BA:

Baltijas Asambleja ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991.gada 8.novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-16 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

 

Saeimas Preses dienests

Tālr.: 67087218, mob.: 26184007

E-pasts: prese@saeima.lv