Šobrīd Daugavpilī

Baltijas līgā Ezerzeme/DU un RTU Robežsardze/Jūrmala cīnīsies par medaļām Sporta ziņas

157
Baltijas līgā Ezerzeme/DU un RTU Robežsardze/Jūrmala cīnīsies par medaļām

Baltijas Vīriešu volejbola līgā (BVVL) vismaz viena Latvijas komanda spēlēs finālā, jo pusfinālā savā starpā tiksies Daugavpils un Jūrmalas komandas.

“Ezerzeme”/DU un “RTU Robežsardze/Jūrmala” sestdien tiksies otrajā pusfinālā, cīņu aizvadot plkst.19.00.

Otrā pusfinālā plkst. 16.00 mājinieki Tartu “Bigbank” volejbolisti tiksies ar “Parnu VK”, kas ceturtdaļfinālā negaidīti pieveica Eduarda Stieģeļa pārstāvēto Tallinas “Selver/TalTech”. Pērnaviešu uzvara ļāva abiem Latvijas klubiem izvairīties no tikšanās pusfinālā ar abām līgas līderkomandām no Tartu un Tallinas.

Šosezon nedaudz labāk abu Latvijas komandu duelī ir veicies jūrmalniekiem, kuri pirmās divas cīņas uzvarēja ar 3-2, trešajā trijos setos pārāki bija daugavpilieši, bet pēdējā spēlē ar 3-1 virsroku ņēma “RTU Robežsardze/Jūrmala”. Jūrmalnieki trijos setos bija pārāki arī Latvijas kausa izcīņas pusfinālā.

“Neērti pretinieki, protams, ar savu spēles stilu, labu servju uzņemšanu, bloku un agresivitāti. Varbūt pat par Tallinas “Selver/TalTech”, kas sezonas beigās bija “lasāmāka”, nebūtu sūdzējies,” pretiniekus slavē Daugavpils kluba treneris Rihards Puķītis. “Man ir zināms Jūrmalas komandas spēles stils, viņi zina mūs. Vienā spēlē uzvarēt var jebkurš. Uzvarēt varam, spēlējot savu spēli un neļaujot iespēlēties un izpausties Matīsam Gabdulļinam.”

“Laikam tomēr patīkamāks pretinieks par “Selver/TalTech”, jo jūrmalniekus labi pazīstam. Man liekas, ka ar “Selver” būtu grūtāk. Neesmu domājis par favorītiem mūsu pusfinālā. Otrā pārī, protams, favorīte ir Tartu,” pirms pusfināla saka Daugavpils vienības kapteinis Antons Nazarovs. “Finālā iekļūs tā komanda, kura labāk spēlēs un būs labāka blokā. Raimonda Vildes komandās vienmēr ir labs bloks, un mūsu uzdevums būs to apspēlēt. Ļoti daudz būs atkarīgs no tā, kā nospēlēs Matīss Gabdulļins un kā mums izdosies viņu apturēt.”

“Tik laba komanda kā šogad Daugavpilij nav bijusi. Tā ir laba, sabalansēta komanda ar jauniem spēlētājiem, kuru ir papildinājuši arī pieredzējuši volejbolisti. Viegli nebūs. Visas spēles ar viņiem šosezon ir bijušas grūtas,” vieglu cīņu pusfinālā negaida arī Jūrmalas vienības treneris Raimonds Vilde. “Pirmo šīs sezonas uzdevumu līgā jau esam izpildījuši un iekļuvuši četru labāko komandu skaitā. Mums vairs nav ko zaudēt. Tagad varam būt tikai augstāk, kaut gan finālā tikt nebūs viegli.”

“Labi sanāca, ka nav jācīnās ar Tartu “Bigbank”. Tomēr tas nenozīmē, ka Daugavpils komanda ir vāja, jo vietu pusfinālā nopelnīja godam. Viegli nebūs. Būs “asiņaina”, spraiga cīņa. Šosezon mums ir bijušas spraigas un emocionālas spēles. Puķītis ir mazliet pamainījis komandas domāšanu. Tā ir laba komanda, kas ļoti labi spēlē,” arī Jūrmalas komandas kapteinis Gatis Slavēns uzteic pretiniekus. “Pretiniekiem ir labi “pirmie tempi”, labs bloks, uzlabojusies aizsardzība. Ar pusspēku uzvarēt viņus nevar.”

Iepriekšējā gadā latviešu klubi finālčetriniekā nespēlēja, 2020./2021. gada sezonā trešo vietu izcīnīja SK “Jēkabpils Lūši” vienība, bet pēdējoreiz divi Latvijas klubi spēcīgāko četriniekā iekļuva 2015./2016. gada sezonā.

Cīņas ar Latvijas komandu dalību tiešraidē translēs televīzijas kanāls “Best4Sport”, kā arī interneta portāls “Delfi.lv” un “YouTube” Latvijas Volejbola federācijas konts.

Kalendārs

BVVL

Pusfināli

04.03. 16.00 Tartu “Bigbank” – “Parnu VK”

04.03. 19.00 “Ezerzeme”/DU“RTU Robežsardze/Jūrmala”

 

Fināli

05.03.

Spēle par 3. vietu 14:00

Spēle par 1. vietu 17:00

 

Vairāk par BVVL šeit: https://volejbols.lv/klasika/credit24-meistarliga/credit24-meistarliga-v/pamatinformacija