Šobrīd Daugavpilī

Andžejs Ļebedevs - SEC finālā, Ernests Matjušonoks un Francis Gusts - U19 Eiropas finālā Sporta ziņas

364

Sekmīga sestdienas pēcpusdiena izdevās visiem trim Latvijas spīdvejistiem, kuri spēkojās par iekļūšanu Eiropas čempionātu finālos - Andžejs Ļebedevs iekļuva Eiropas čempionāta (SEC) finālposmos pieaugušajiem, bet Ernests Matjušonoks un Francis Gusts - U19 Eiropas čempionāta finālā, kas 7. augustā paredzēts Biķernieku mototrekā Rīgā.

Gan pieaugušo sacensības Parbubices mototrekā Čehijā, gan jaunāko junioru pusfināls Naģhalasas mototrekā Ungārijā sākās vienā laikā un tāpēc spīdveja līdzjutējiem nācās vienlaikus sekot notikumiem divās arēnās.

Andžejs Ļebedevs sāka neveiksmīgi - pirmajā braucienā viņš piekāpās gan somam Timo Lahi, gan argentīnietim arItālijas pasi Nikolasam Kovati, gan Vadimam Tarasenko no Krievijas un palika bez punktiem. Izredzes krietni saruka? Taču Andžejs vienmēr cīnās līdz galam un šāds pavērsiens viņu neizsita no sliedēm - nākamajās trijos braucienos trīs skaistas uzvaras! Pārspēts arī 2017. gada pasaules vicečempions polis Patriks Dudeks, kuram Andžejs turklāt zaudēja startā. Savukārt 16. braucienā Ļebedevs pēdējā aplī apsteidza gan dāni Patriku Hansenu, gan zviedru Pontusu Aspgrenu un tas bija šo sacensību airaujošākais brauciens, jo minētais trio spēkojās par uzvaru visus četrus apļus. Pirms pēdējās braucienu sērijas Ļebedevam bija 9 punkti un viņam bija jāstartē pēdējā 20. braucienā, kad situācija - cik punktus vēl vajadzēs, lai tiktu piecniekā - būs skaidra. Sanāca tā, ka Andžejam un vienam no viņa konkurentiem pēdējā braucienā britam Danielam Bjūlijam pietika ar otro vietu, lai abi tiktu finālposmos. Abi arī finišēja pirmajās divās vietās - Bjūlijs pirmais, bet Andžejs otrais. Summā 11 punktu un papildbraucienā par 3. vietu zaudējums Sergejam Logačovam no Krievijas, kas neko neizšķīra - 2017. gada Eiropas čempions piedalīsies SEC čempionāta četros finālposmos. Papildbraucienā par pirmo vietu Dudeks pārspēja Bjūliju (abiem pa 12 punktiem), bet papildbraucienā par 5. vietu un pēdējo ceļazīmi uz finālposmiem Hansens uzvarēja Lahti (abiem pa 10 punktiem).

Pirmais finālposms būs 12. jūlijā Bidgoščā (Polija). Finālposmos jau ir pašreizējais titula īpašnieks brits Roberts Lamberts, dāņi Leons Madsens, Mikels Mihelsens un Nikijs Pedersens, kā arī polis Bartošs Smektala. Vēl piecus dalībniekus uzaicinās SEC rīkotāji, bet vēl viena vieta pienāksies katra finaļposma rīkotājiem.

U19 Eiropas čempionāta pusfinālā Ernests Matjušonoks un Francis Gusts savos pirmajos braucienos uzvarēja, bet tad viņi tikās vienā braucienā un - abi piekāpās mājiniekam Petram Hlupačam. Otrais bija Ernests, bet trešais - Francis. Matjušonokam tas bija vienīgais zaudējums - viņš uzvarēja savos trijos nākamajos braucienos, ieguva 14 punktus un papildbraucienā par pirmo vietu pieveica poli Mateušu Čerņaku (ari pamatsacensībās Ernests viņu pārspēja). Vēl piektdien no rīta Ernests skolā kārtojā 12. klases eksāmenu, bet šodien - uzvara U19 Eiropas čempionāta pusfinālā. Gustam vēl bija divas otrās un viena pirmā vieta - 11 punkti deva 5. vietu un līdz ar to abi Latvijas spīdvejisti iekļuva finālā.