Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils iedzīvotāji apspriež jauna sporta kompleksa būvniecības koncepciju Pilsētas ziņas

53

5. februārī pilsētas domes konferenču zālē notika sanāksme, kurā katrs interesents bija aicināts izteikt savu viedokli par jauna vieglatlētikas kompleksa būvniecību. Apspriešanai nodoti detālplānojuma projekts un skiču projekts sporta kompleksa būvniecībai Vidzemes ielā 3,  Šūņu ezera krastā. Teritorija pieder pašvaldībai un ir paredzēta sabiedriskai izmantošanai. Pilsētplānošanas departaments informē, ka šobrīd ir saņemtas jau 30 rakstiskas atsauksmes. Pilsētas iedzīvotāju aktivitāte šajā jautājumā ir salīdzinoši augsta.
Sanāksmē piedalījās arī tie, kas šaubās par kompleksa būvniecības lietderību. Ir jautājums par to, vai nebūtu labāk rekonstruēt stadionu „Celtnieks”. Pilsētas domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Dukšinskis atzīmēja objekta nozīmību pilsētas un vieglatlētikas attīstībai, augstāku rezultātu sasniegšanai, kā arī starptautiska līmeņa sacensību rīkošanai. Pašlaik tādas iespējas nav.
Plānošanas uzdevumā ir uzsvērta vieglatlētikas kompleksa būvniecības nepieciešamība ar iespēju pielāgot to citiem sporta veidiem un aktivitātēm, piemēram, futbolam. Projekta autori atzīst, ka šis komplicētais uzdevums tika izpildīts, piedāvājot kompromisa risinājumu. Vietas pietiks gan futbolistiem, gan vieglatlētikas piekritējiem, gan arī, iespējams, citu sporta veidu pārstāvjiem.
Projekta koncepcijā ir paredzēta segtas vieglatlētikas manēžas būvniecība piecu tūkstošu kvadrātmetru platībā ar tribīnēm 500 cilvēkiem, kā arī vieglatlētikas stadiona būvniecība ar tribīnēm trīs tūkstošiem skatītāju. Līdzās tiks ierīkots futbola laukums ar mākslīgu segumu treniņiem un sacensībām. Kompleksa plānojumā ir padomāts par sporta infrastruktūru, dienesta viesnīcu, administratīvo daļu, kafejnīcu un autostāvvietu. Ir piedāvājums izmantot arī Šūņu ezeru: attīrīt un labiekārtot krasta līniju, iekārtojot nelielu promenādi, pludmales zonu un piestātni. Diskusijas šobrīd notiek idejas līmenī: finansiālie un tehniskie jautājumi pagaidām netiek apspriesti. Iepazīties ar projekta materiāliem un izteikt savu viedokli ir iespējams Pilsētplanošanas un būvniecības departamentā Raiņa ielā 28, kā arī Pilsētas domes informācijas birojā. Sabiedrības viedokļu pieņemšana noslēgsies 20.februārī.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: