Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Domes vadība apsveica Henriku Silovu 75 gadu jubilejā Pilsētas ziņas

13
Daugavpils Domes vadība apsveica Henriku Silovu 75 gadu jubilejā

7. septembrī Domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova un viņas vietnieks Vjačeslavs Širjakovs devās ciemos pie Goda daugavpilieša Henrika Silova, lai suminātu viņu lielajā dzīves jubilejā.

Sveicot Silova kungu, Žana Kulakova atcerējās savu jaunību, kad arī viņai Henriks Silovs bija pasniedzējs, kurš ieaudzināja stipru sportisko garu un tieksmi uz uzvarām, mācīja cīnīties un nepadoties. Domes vadība novelēja stipru veselību, enerģiju un daudz jaunu ieceru.

Henriks Silovs ir Latvijā labi pazīstams izglītības darbinieks -Daugavpils Pedagoģiskās universitātes Fiziskās audzināšanas katedras vadītājs /1968-2000/, DU docētājs /1962-2002/,
sportists (augstlēcējs).
Viņš bija pirmais Latgalē, kas augstlēkšanā pārvarējis 2 m atzīmi – tas notika 1959. gada 5. jūlijā. . Silova panākumi sakrita ar laiku, kad Daugavpils ar saviem vieglatlētikas sasniegumiem varēja lepoties visas Latvijas un pat PSRS mērogā.

        Henrika Silova vārdā nosauktais turnīrs kļuvis par tradicionālu sporta pasākumu. Par augsto turnīra līmeni liecina tas, ka Eiropas sacensību kalendārā jau tagad ir iekļauts nakamais. Henrika Silova piemiņas turnīrs.
2005. gadā viņam piešķirts tituls Goda daugavpilietis.

 

Informāciju sagatavoja Domes preses sekretāre L. Korsaka.