Šobrīd Daugavpilī

Ēdināšanas konkurss noslēdzies (VIDEO) Pilsētas ziņas

89

Konkurss „Labākais ēdināšanas uzņēmums”, kuru organizēja Daugavpils pilsētas dome noslēdzies, tādējādi varam apkopot rezultātus. Kopumā konkursā piedalījās 22 uzņēmumi. Vērtējums bija trijās nominācijās: restorāni, kafejnīcas, ātrās apkalpošanas uzņēmumi.
Mūsu pilsētā pagaidām nav pieņemts vakariņot kafejnīcā, un dažiem šķiet, ka Daugavpilī nav tik daudz vietu, kur varētu atzīmēt kādu notikumu, vai vienkārši tikties ar draugiem. Bet tas ir mīts. Mums ir pietiekošs daudzums kafejnīcu un restorānu,  kur nav kauns aicināt viesus. Tūristu skaits pilsētā arī palielinās ar katru gadu, tāpēc ēdināšanas piedāvājumu šeit ir pietiekoši.   Konkursa mērķis – ne tikai nosaukt šīs vietas, bet arī apspriest, kurā virzienā attīstīt ēdināšanas servisu pilsētā.
Daugavpilī strādā 54 sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi. 10 no tiem izpilda tikai speciālus pasūtījumus. Pieteikumu konkursam bija daudz – puse no tiem, kuri katru dienu apkalpo klientus. Komisija, kuras sastāvā ir Biznesa attīstības nodaļas, tirdzniecības skolas, sanitārā dienesta pārstāvji cenšas objektīvi novērtēt servisa līmeni. Pārbauda virtuves sanitāro stāvokli, kā arī noformējumu, pakalpojumu pieejamību, klientu atsauksmes. Kategorija „Restorāni” pēc konkursa rezultātiem labākais ir ARSENĀLS, kas sāka savu darbu kopā ar Marka Rotko mākslas centru. Restorāna vadība uzskata, ka uzņēmējiem un pašvaldībai ir kopēji pilsētas attīstības uzdevumi.
Restorāna ēdienkartē ir gan tradicionālie Eiropas ēdieni, gan arī Latgales virtuve. Šodien svarīgi apmierināt burtiski katra klienta vēlmes,  tās ir mūsdienu  ēdināšanas biznesa  prasības.
Otro vietu starp restorāniem ieguva Leo, bet trešo – uzreiz 3 uzņēmumi:  PLAZA,   TALLER un DINABURGA
Pirmā vieta kafejnīcu nominācijā kafejnīcai Ditton Namā, bet trešā AGLAR , DR.GORILKA  ŠOKOLADŅA.
Ātras apkalpošanas kategorijā labākie ir VASABY NEO   un  ČILI PICA
 Un par balvām. Tās bija dāvanu kartes. Par pirmo vietu – 200 eiro vērībā, par otro – 100, bet par trešo – 50 eiro. Pateicības saņēma visi konkursa dalībnieki. Pasākuma beigās restorāns „Arsenāls” ielūdza visus novērtēt savu pakalpojumu kvalitāti. Konkursa organizatori pārliecināti, ka labāko sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu  apbalvošana ir stimuls apkalpošanas kvalitātes paaugstināšanai.