Atklāts piemiņas akmens ebreju kapu vietā (VIDEO) Pilsētas ziņas

84

12. septembrī Aizpilsētas parkā atklāta memoriāla vieta bijušās ebreju kapsētas vietā. Šajā sakarā Daugavpilī ieradušies Izraēlas vēstniecības pārstāvji. Pirms svinīgā pasākuma notika Izraēlas vēstnieces vietnieces Ksenijas Kobjakovas tikšanās Daugavpils Domē ar priekšsēdētaju Jāni Lāčplēsi un 1. vietnieku Jāni Dukšinski.

Izraēlas vēstnieces vietniece Ksenija Kobjakova ar Domes vadību pārrunāja virkni jautājumu. Viņas lielā ieinteresētība saistīta ne tikai ar darba pienākumiem, bet arī tāpēc, ka Ksenija ir dzimusi Daugavpilī. Tāpēc viņai ir interesanti, kā dzīvo dzimtā pilsēta. Domes vadība informēja par svarīgākajiem Daugavpils projektiem, kur ir nepieciešams sadarbības partneru atbalsts, piemēram, reģionālās lidostas projekts. Ir interesanti piedāvājumi izglītības jomā, informācijas apmaiņā, sadarbībā ar Daugavpils Universitāti. Domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis izteica gatavību atbalstīt sadarbības tālāku attīstību un pateicās par Izraēlas vēstniecības sniegto palīdzību pilsētai.

Ksenija Kobjakova piebilda, ka sadarbības iespēju ir daudz. Piemēram, tūrismā. Izraēlas tūristus Daugavpilī noteikti piesaistīs senā vēsture, kas cieši saistīta ar ebreju tautu un tās kultūru. Izraēlā trūkst ūdeņu, tāpēc ļoti interesanta būtu atpūta pie Latgales ezeriem. Viņa apliecināja, ka Izraēlas vēstniecība ir gatava palīdzēt tieši Izraēlas iedzīvotāju informēšanā par Daugavpils un Latgales iespējām. Runājot par šodienas galveno notikumu, Ksenija Kobjakova izteica ļoti lielu pateicību Daugavpils Domei par atsaucību, ieinteresētību ebreju kultūras mantojuma saglabāšanā.

Pēc tikšanās Domē notika piemiņas akmens atklāšana Aizpilsētas parkā, kur kādreiz bija ebreju kapsēta.

Klātesošos uzrunāja Daugavpils Domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.  Viņš atgādināja, ka pēc 1897. gada tautas skaitīšanas datiem Daugavpili bija 46% ebreju. Trīsdesmito gadu sakumā pilsētā bija 6 ebreju skolas, kuras apmeklēja vairāk nekā 2 tūkstoši skolēnu. Maz no viņiem paspēja izaugt, jo priekšā bija fašistu zvērības.

„Mēs nedrīkstam aizmirst vēsturi. Mums jāatceras savus novadniekus, un ne tikai tos, kas nesuši Daugavpils vārdu pasaulē”, uzvēra Lāčplēša kungs.

Ksenija Kobjakova atcerējās daudzus izcilus ebreju tautas pārstāvjus, kas dzimuši un dzīvojuši Daugavpilī, to skaitā ir pasaules mēroga pazīstams rabīns Kuks, kas dzimis Grīvā.

Viss tas ir Daugavpils vēsture. Arī šī piemiņas vieta vēlreiz atgādina par to.

Informāciju sagatavoja Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!