Šobrīd Daugavpilī

Paplašinās sadarbība ar Pleskavu Pilsētas ziņas

58

3.-5. martā Daugavpils Domes delegācija apmeklēja Pleskavu ( Krievija), lai runātu par turpmāko sadarbību.

Uz Pleskavu devās Daugavpils Domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, priekšsēdētāja 1. vietnieks Vitālijs Azarevičs, Attīstības departamenta vadītāja Sarmīte Ķikuste un Kultūras pārvaldes vadītāja Eleonora Kleščinska.

Daugavpils Domes delegāciju uz Pleskavu uzaicināja Pleskavas pilsētas mērs un Daugavpils šo uzaicinājumu pieņēma, jo ir ieinteresēta sadarbības paplašināšanā. Ar Krievijas pilsētu Pleskavu veidojas ļoti auglīga sadarbība, tāpēc vizītes laikā tika runāts par nākotnes plāniem.

Kā paskaidroja Daugavpils Domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, daugavpilieši iepazinās ar Pleskavā realizētajiem projektiem un nākotnes plāniem un secināja, ka ir virkne projektu, kurus var virzīt kopīgiem spēkiem. Darbu šajā virzienā jau iesākuši Daugavpils Attīstības departaments un Latgales plānošanas reģions. Domes vadību interesēja komunālās saimniecības joma, sabiedriskais transports, kultūras, jaunatnes pasākumu organizācijas pieredze.

 Ir iespēja  sadarbību izvērst starptautiskā mērogā, jo Plesakavai sadraudzības pilsēta Igaunijā ir Tartu, tāpat kā Daugavpilij Baltkrievijā sadraudzības pilsēta ir Vitebska. Tas varētu veicināt 4 valstu kopīgu projektu uzsākšanu.

Daugavpilieši uz Pleskavu aizveda izstādi par Daugavpils Cietoksni, kas būs apskatāma vēl 2 nedēļas.

Vasarā Daugavpilī atbildes vizītē viesosies Pleskavas pašvaldības delegācija.

Nodomu protokols par sadarbību starp Daugavpili un Pleskavu noslēgts 2006. gadā.

 

Informāciju sagatavoja Domes preses sekretāre Līga Korsaka.