Šobrīd Daugavpilī

PAS „Daugavpils siltumtīkli” izdevies nedaudz samazināt koģenerācijas režīmā strādājošās SC-1 tarifu Pilsētas ziņas

33

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome apstiprinājusi koģenerācijas režīmā strādājošās pašvaldības AS „Daugavpils siltumtīkli" siltumcentrāles Nr.1 jaunos siltumenerģijas tarifus, kas atkarībā no dabasgāzes tirdzniecības gala tarifa būs par 1% līdz 1,5% zemāki nekā pašreizējie.

PAS „Daugavpils siltumtīkli" valdes loceklis Māris Laudiņš informēja, ka nedaudz samazināt siltumenerģijas tarifu minētajā siltumcentrālē izdevies pateicoties tajā veiktajiem modernizācijas un optimizācijas darbiem.

 

Pateicoties nelielajam siltumtarifa samazinājumam SC-1, lokālo katlumāju „Ruģeļi" un „Čerepova" pielāgošanai darbam koģenerācijas režīmā un katlumājas „Kalkūni" pielāgošanai darbam ar koksnes granulām, uzņēmums nākotnē bija plānojis nedaudz samazināt arī kopējo siltumenerģijas tarifu.

 

Diemžēl valdības nodoms no šā gada 1.jūlija piemērot dabasgāzei, kura tiek izmantota siltumenerģijas ražošanai, akcīzes nodokli draud pārvilkt svītru uzņēmuma centieniem samazināt siltumenerģijas tarifu.

 

Ja valdība īstenos savu nodomu, tad vienīgais, ko PAS „Daugavpils siltumtīkli" būs izdevies panākt - kārtējo reizi izvairīties no krasas siltumenerģijas tarifa sadārdzināšanās.

 

Pirmo reizi izvairīties no dramatiska, dabas gāzes sadārdzināšanās izraisīta siltumenerģijas tarifu pieauguma PAS „Daugavpils siltumtīkli" izdevās šajā apkures sezonā, kad salīdzinājumā ar iepriekšējās apkures sezonas sākumu siltumtarifs pieauga par 13,6% nevis 23,6%.

 

Izvairīties no krasāka siltumenerģijas tarifa pieauguma uzņēmumam izdevies, pateicoties tajā veiktajai ražošanas procesa modernizācijai un optimizācijai un siltumenerģijas ražošanas un piegādes izmaksu samazinājumam.

 

PAS „Daugavpils siltumtīkli" administrācijā