Šobrīd Daugavpilī

Glābšanas dienests brīdina par to, ka uz ledus iet ir bīstami Pilsētas ziņas

30

Ledus Daugavā vēl stāv, bet ir jau parādījušas plaisas un izskalojumi. Neskatoties uz to, ka bīstami, cilvēki iet uz ledus. Glābšanas dienestu satrauc bērnu uzvedība, tāpēc skolās notiek informēšanas pasākumi, jo bija gadījumi, kad bērni ielūza ledū.

 

Kā paskaidroja civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls, šobrīd situācija upē ir normāla. Ūdens līmenis  ir 99 cm. Ledus biezums tikai 30- 40 cm.

Pagaidām palīdz laika apstākļi- dienā sniegs kūst, naktīs piesalst. Tādi laika apstākļi nodrošina pakāpenisku sniega kušanu.

Ja salīdzina ar pagājušo gadu- ledus biezums bija 62 cm. Vladislavs Ruskuls uzskata, ka jāgatavojas pagājušā gada ūdens līmenim- virs 7 metriem. Daugavpils pilsētai plūdu draudu nav, ja ūdens līmenis nepārsniedz 7 metrus, bet ja pārsniedz, tad rodas problēmas. Vājās vietas ir zināmas, to parādīja 2010. gada plūdi.

Kā informēja Ruskula kungs, apzinātas mājas un iedzīvotāju skaits, kas var būt  pakļauti plūdiem, plūdiem pakļautās zonas un materiālie resursi. Visi pašvaldības un valsts dienesti ir gatavi saskaņotai rīcībai plūdu laikā.

Speciālisti prognozē, ka šī gada pali varētu sākties marta beigās.

 

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre L. Korsaka.