Šobrīd Daugavpilī

Autotransporta mezgla svinīgā atklāšanas ceremonija plānota 27. oktobrī Pilsētas ziņas

17
Autotransporta mezgla svinīgā atklāšanas ceremonija plānota 27. oktobrī

17. oktobrī kārtējā preses konferencē Daugavpils Domes vadība paziņoja, ka jaunā autotransporta mezgla svinīgā atklāšanas ceremonija paredzēta 27. oktobrī, kad pilsētu apmeklēs Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Jaunā objekta tehniskā nodošana ekspluatācijā notika 30. septembrī, kad objekta pieņemšanas komisija apmeklēja uzbūvēto ceļu pārvadu un parakstīja objekta nodošanas ekspluatācijā dokumentāciju. Bet svinīgā ceremonija bija ieplānota nedaudz vēlāk.

Daugavpils ceļu pārvada otro kārtu būvēja 2 gadus. Tas ir stratēģisks objekts, jo savieno vairākus pilsētas mikrorajonus. Tagad ērti var izbraukt uz Ķīmiķu mikrorajonu, Jaunbūvi, Stropiem.

Šajā objektā tika izmantoti gan jauni un moderni materiāli, gan jaudīga un jauna tehnika. Bija sarežģīti tehnoloģiski risinājumi. Tāpēc ir liels prieks, ka viss ir izdevies un objekts nodots laicīgi.

Daugavpils Domes priekšsēdētājas vietnieks Vjačeslavs Širjakovs skaidroja, ka nelieli darbi objektā turpinās. Tie saistīti ar labiekārtošanas darbiem, kas satiksmei netraucē. “Mums bija ārkārtīgi svarīgi uzsākt satiksmi, jo tas atviegloja autotransporta kustību visā pilsētā. Labiekārtošanas darbi netraucē satiksmei. Mēs šobrīd domājam, kā atrisināt jautājumu ar stāvajām nogāzēm tunelī. Problēmas radīs to kopšana, piemēram, zālāju pļaušana. Otrs jautājums- jādomā par cilvēku, īpaši bērnu drošību ziemas periodā. Ir bažas par to, ka šīs nogāzes slidkalniņiem noskatīs bērni, tāpēc jādomā par drošiem nožogojumiem”, skaidroja Vjačeslavs Širjakovs.

 

Ceļu pārvada otrās kārtas izbūve izmaksāja 18,5 milj. latu. Projektu finansēja Eiropas Savienība. Darbus veica kompānija “Binders”, kas jaunajam objektam dod 3 gadu garantiju.

 

Informāciju sagatavoja Domes preses sekretāre Līga Korsaka.