ATPŪTAS UN IZKLAIDES IESPĒJAS NEDĒĻAS NOGALĒ DAUGAVPILĪ Pilsētas ziņas

68

Nedēļas nogalē Daugavpilī var apmeklēt virkni izstāžu, ko piedāvā Marka Rotko mākslas centrs, Novadpētniecības un mākslas muzejs, Latgales centrālā bibliotēka. Zinātkāres centrs “Zili brīnumi” aicina uz aizraujošām aktivitātēm. Daugavpils cietoksnī var ļauties nesteidzīgām pastaigām. Ir iespēja apmeklēt daudzus sporta pasākumus, atpūsties un sportot Olimpiskajā centrā. Dabas mīļotāji var doties uz Zooloģisko dārzu.

 

ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ:

 

Pāvila vēstules

 

Apustuļa Pāvila 1. vēstules korintiešiem 13. nodaļu var uzskatīt par kristietības esenci, kas papildina Kristus novēlējumu Jāņa evaņģēlijā. Vēstules oriģinālteksts sengrieķu valodā liek aizdomāties par cilvēcisko spēju telpisko neierobežotību un saistību ar ārpusteritoriālām vai ārpus laika pastāvošām vienībām. Jebkurš tulkojums jau kļūst par atspulgu, tādēļ šeit par tulkojumu var uzskatīt senā teksta vizualizāciju grafisko scēnu veidolos, kuras nevar uzskatīt par tiešām ilustrācijām, bet gan par teksta atdzīvināšanas mēģinājumiem. Šāda atdzīvināšana vai augšāmcelšanās var norisināties vienīgi ar aktīvas līdzpārdzīvošanas veidu, ko savā ziņā var uzskatīt par autoru pateicības un pārliecības manifestu.

Izstāde Rotko centra notiek sadarbībā ar galeriju „Pegazs” no 2015. gada 14. augusta līdz 15. septembrim.

 

Ilona Sauša “UN TAD”

 

Izstāde „Un tad” atspoguļo autores pasaules uztveri un filozofiju. Tajā ir iekļauta virkne jaunradīto darbu, kā arī daži pēdējās desmitgades laikā tapušie darbi, kas radīti dažādos vizuālās mākslas medijos.

Izstādes nosaukumā izmantotais saiklis un partikula ir līdzeklis, lai veidotu saikni, pāreju starp cilvēka radīto kultūru un dabu, civilizācijas vēstures laikaposmiem, nojaucot robežas starp laiku, atsevišķām valstīm, kontinentiem un mītiem, sajaucot reālitāti ar izdomājumiem. Izstāde ir kā ceļu tīkls, kurā katram skatītājam ļauts meklēt un atrast savu taku, risinot savu naratīva pavedienu.

Izstāde ir arī autores veltījums saviem kolēģiem. Te atrodami Daugavpils mākslinieku skulpturāli portreti, kuros attēlotajiem personāžiem piešķirtas viduslaiku, jūgendstila, tatāru-mongoļu vai mūsdienu kultūras varoņu iezīmes, izceļot to īpašo tēlu un personības vērtību, kura diemžēl ikdienas dzīvē reti tiek ievērota.

Izstādi var apskatīt no 2015.gada 1.augusta līdz 1.septembrim.

 

VASARAS PILNBRIEDA IZSTĀDES

 

No 2015. gada 17. jūlija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā varēs skatīt 5 jaunas izstādes, kas sasaucas kopā ar dabas, mākslas un dzīves briedumu. Vasaras vidū, kad visapkārt vērojams plaukums un pilnbrieds, Rotko mākslas centrs aicina iepazīties ar jaunas izstāžu sezonas jau atzītu un nobriedušu mākslinieku darbiem: Daina Dagnija. Sievietes spēks un brīvība; Bents Holšteins (Dānija). FERWEH; Leonīds Tugaļevs. FotoGrāfs; Marija Maijere (Vācija). Ziedēšanas laiks; Inese Āboliņa, Skaidrīte Cihovska, Violeta Jātniece, Izabella Krolle, Kornēlija Ozoliņa, Silvija Šmidkena. ĶĪPSALAS KERAMIKA.

 

 DAINA DAGNIJA. SIEVIETES SPĒKS UN BRĪVĪBA.

Izstāde iezīmē mākslinieces radošās darbības būtiskākos posmus, parādot gan agrīnos Dainas Dagnijas darbus - Okinavas perioda kompozīcijas - krāsainus, dzīvīgus un tajā pašā laikā simboliskus tēlus, uzlūkotus īpašajā Okinavas vidē, kas raksturo mākslinieces glezniecību 60.gadu beigas un 70.gadu sākumā, gan mākslinieces jaunākos darbus, kas ir  sievietes enerģijas, kosmosa spēka un prāta pilni. Viss mijās, vijās, tiecas, elpo, joņo, triecas, plūst un virmo, atklājot mākslinieces enerģijas spēku. Dainas Dagnijas darbi burtiski staro, ļaujot uzsmaidīt un starot.

 

BENTS HOLŠTEINS (DĀNIJA). FERWEH

Rotko mākslas centrā varēs apskatīt līdz šīm vērienīgāko Dāņu mākslinieka Benta Holšteina darbu izstādi, kurā mākslinieks attēlo galvenokārt dabu, iedvesmojoties no saviem daudzajiem ceļojumiem un parādot savu ļoti personisko dabas elementu interpretāciju. Mākslinieks nepārtraukti eksperimentējis ar jauniem materiāliem, un viens no viņa nesenajiem jaunatradumiem ir glezniecības apvienošana ar foto attēliem uz alumīnija.

 

 LEONĪDS TUGAĻEVS. FOTOGRĀFS.

 Leonīds Tugaļevs ir Latvijas fotogrāfijas vecmeistars, kura daiļradi raksturo cilvēka klātbūtne. Klasiskā melnbaltā fotogrāfija uzrunās skatītāju ar zināmu mākslinieku, rakstnieku un citu kultūrā plaši zināmu cilvēku portretiem. Izstādē „Fotogrāfs” varēs ieraudzīt, piemēram, Pēteri Martinsonu, Imantu Ziedoni, Jāni Pauļuku u.c. 

 

MARIJA MAIJERE (VĀCIJA). ZIEDĒŠANAS LAIKS.

Izstāde apvieno maigo uguņošanu no neskaitāmajiem ziedu krāsu toņiem ar vairākām foto kolāžām un zīmējumu sērijām, kur redzamas abstraktas ziedu formas. Taču svarīgākais ir tas, ka viss šis vienreizīgums tiek sintezēts savdabīgā mākslinieces redzējumā, kas parasti cenšas attēlot urbānistiskus motīvus, bet šeit ar formām un krāsām rāda dabu, kā arī tās dabisko ciklu neatkārtojamību. Laiks un telpa, kas ir mākslinieces daiļrades būtiskas tēmas, kļūst redzami no jauna.

 

ĶĪPSALAS KERAMIKA. Inese Āboliņa, Skaidrīte Cihovska, Violeta Jātniece, Izabella Krolle, Kornēlija Ozoliņa, Silvija Šmidkena.

Ķīpsalas keramika – 20. gadsimta otrās puses latviešu mākslas un kultūras fenomens, kas veidojis vairākas keramiķu paaudzes un ļāvis nostiprināties latviešu tradīcijām keramikā, kā arī tapt laikmetīgajai keramikai Latvijā. Tas ir tilts, kas savienoja tradicionālo un profesionālo keramiku, no abām paņemot labāko, un šo tiltu būvējuši cilvēki, mākslinieki. Izstādē piedalās mūsu zelta laikmeta, kuras joprojām strādā Ķīpsalas keramikas darbnīcās, kā arī rīko izstādes un piedalās citos mākslas dzīves pasākumos.

18. jūlijā plkst. 12.00 Rotko centrā notiks tikšanās ar  mākslinieci Dainu Dagniju, kuras laikā visiem interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Dainas Dagnijas daiļradi un kopā ar mākslinieci izstaigāt izstādi „Sievietes spēks un brīvība”, kā arī uzdot savus jautājumus.  Ieeja pasākumos brīva.   

Dainas Dagnijas, Benta Holšteina un Ķīpsalas keramiķu izstādes varēs apskatīt līdz 15. septembrim, savukārt Leonīda Tugaļeva un Marijas Maijeres izstādes būs skatāmas līdz 15. augustam.

 

14. augustā plkst. 16.30 būs skatāma Oskara Bianki opera Manām acīm skatot (Thanks to my eyes).

Bianki mūzika skan visā pasaulē ievērojamāko atskaņotājkolektīvu sniegumā. To vidū gan orķestri - Francijas Nacionālais orķestris, Leipcigas Gewandhaus, Berlīnes vācu un Bavārijas radio simfoniskie orķestri -, gan laikmetīgās mūzikas ansambļi, piemēram, Ensemble Modern, Collegium Novum Zürich, Alarm Will Sound, Klangforum Wien u.c. Thanks to my eyes ir šobrīd vienīgais skatuves žanra paraugs Bianki daiļradē. Pie tā komponists  strādājis no 2010. līdz 2011. gadam, bet pirmizrāde notikusi Francijā 2011. gada 5. jūlijā. Libreta pamatā – franču rakstnieka un izrāžu autora Žoela Pomrā (Pommerat) luga (Grâce à mes yeux)– vēstījums par identitātes krīzi un identitātes meklējumiem mūsdienu pasaulē. Francijas laikraksts Le Monde to nodēvējis par meistarīgu melanholijas portretējumu mūzikā.

 

Iestudējuma režisors – Žoels Pomrā, instrumentālo partiju atskaņo Ensemble Modern, diriģents – Franks Ollu (Ollu).

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Bērnu istaba Bērnu zīmējumu konkursa „Pastaiga Daugavpilī” darbu izstāde.

 

ZINĀTKĀRES CENTRS „ZILI BRĪNUMI”

 

Kinoteātra „Renesanse” telpās. 12.00-18.00

Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet zināšanas izskaidro brīnumus. Zinātkāres centrs "Zili Brīnumi" piedāvā uz zinātnes principiem balstītu interaktīvu ekspozīciju un iespējas pašiem izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Centra apmeklējums būs interesants gan lieliem, gan maziem, bet īpaši tiek gaidīti bērnudārzu vecāko grupu un 1.-7. klašu audzēkņi.  Centrā tiks organizētas arī aizraujošas un izglītojošas nodarbības, demonstrējumi, bērnu nometnes. Būs iespēja organizēt bērnu jubilejas un citus pasākumus.

Šādi bērnu zinātnes centri darbojas gandrīz katrā valstī, un tiem ir nozīmīga loma ne vien šī brīža kontekstā, bet arī ilgtermiņā, domājot par sabiedrības un valsts nākotni, iedvesmojot nākamos zinātniekus un inženierus, kas spēs radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus. Biedrībai "V.I.U.C." ir daudzu gadu pieredze šādu centru izveidē un uzturēšanā. "Zili Brīnumi" Daugavpilī ir ceturtais  izveidotais bērnu zinātnes centrs Latvijā. Šāds zinātnes centru tīkls ļauj apkopot spēkus, efektīvāk izmantot resursus un iesaistīties vērienīgāku projektu realizēšanā.

 

Biļetes jāiegādājas no 4 gadu vecuma.

Pakalpojumu cenas skatiet mājas lapā www.zilibrinumi.lv Daugavpils sadaļā.

 

LATGALES CENTRĀLĀ BIBLIOTĒKĀ:

 

LCB Abonementā un Lasītavā no 8.augusta līdz 2.septembrim ir skatāma izstāde „Augusts Kristiņš. Akvareļu meistars”. Ekspozīciju veido akvareļi, kas tapuši 20. gadsimta 60.-80. gados. No tiem strāvo svaigums un vieglums, krāsu harmonija rada gaišu, patīkamu noskaņu. Darbi ir sižetiski daudzveidīgi. Mākslinieks ir iemūžinājis Latvijas gleznainās ainavas, vēsturiskas muižu un piļu drupas, kā arī mazpilsētas skatus – ielas, pagalmus, baznīcas. Autora iemīļots sižets ir daba negaisa laikā un īsi pēc tam, kad debesis, koki un gājēji ielās kļūst par dalībniekiem valdzinošā gaismēnu spēlē.

DAUGAVPILS KULTŪRAS PILS:

Daugavpilī skanēs čigānu džezs

Starptautiskā Romu Kultūras festivāla ietvaros 16.augustā plkst.19.00 Daugavpils Kultūras pilī notiks "Tchavolo Schmitt & Ensemble" koncerts.

Pirmo reizi Baltijā skanēs čigānu džezs, ko izpildīs viens no izcilākajiem mūsu laika ģitāristiem, čigānu džeza radīja leģendārā Django Reinhardta sekotājs Čavolo Šmits. Viņš ir arī piedalījies čigānu kinomatogrāfa karaļa Tony Gatlifa filmā "Svings", kur atveidoja čigānu džeza mūzikas skolotāju. Melodijas, kuras spēlē Čavolo, iegremdē romantikā un čigānu autentisma burvībā. Čavolo Šmita mūzikā, katrs atradīs kaut ko sev, sākot no melanholiska noskaņojuma līdz spožiem ugunīgiem ritmiem. Koncerta apmeklētājiem būs iespēja gan iegremdēsieties čigānu dzīves atmosfērā, gan uz brīdi nokļūt Elizejas laukos.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs

Romu kultūras centrs

 

 DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJĀ:

 

 

Latgales brīvo mākslinieku asociācijas izstāde "Vēsturiskā Daugavpils"

 

2015. gada 5. augustā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas 8, notika Latgales brīvo mākslinieku asociācijas izstādes „Vēsturiska Daugavpils” atklāšana.
Latgales brīvo mākslinieku asociācija tika izveidota 2003. gadā. Pašlaik asociācijā darbojas 18 dalībnieku, kas ir gan profesionālie mākslinieki, gan vienkārši mākslinieki amatieri. Asociācijas vadītāja ir Marija Safronova. Radošais kolektīvs aktīvi piedalās kā kolektīvajās, tā arī personālizstādēs. Darbu izstādes ir bijušas ne tikai Latvijā – Daugavpilī, Rīgā, Rēzeknē, Krāslavā, Ilūkstē, Valkā, Viļānos un Ludzā, bet arī Lietuvas pilsētās – Viļņā, Zarasos un Ignalinā. Izstādes „Vēsturiska Daugavpils” darbu autori – Jānis Daukšte, Marija Safronova, Liliāna Čukste, Valentīna Vorotņikova, Anastasija Sazankova un Larisa Sergejeva ir iemūžinājuši gan Daugavpils burvīgos dabasskatus, gan klusās dabas ainas, gan arī nozīmīgākos pilsētas arhitektūras pieminekļus.
Kopumā izstādē ir apskatāmas 25 Daugavpils autoru gleznas, kas atklāj mākslinieku radošo enerģiju, izjūtas un vērtības.
Izstāde būs apskatāma līdz 6. septembrim.

 

P.Hudobčenoka telpisko mākslas darbu izstāde „Dvinskas stāsti”

 

Interesantiem ir iespēja viesoties arī MĀLA MĀKSLAS CENTRĀ, apskatīt centrā izvietotos darbus un izbaudīt podnieku piedāvātās aktivitātes.

 

IZSTĀDE „STUDIJAI „LATGALE” – 35”.

 

 Izstādē  plaši parādīts studijas keramiķu daudzpusīgais pienesums podniecības tradīciju saglabāšanā, keramiķu jaunrade un meklējumi profesionālās lietišķās mākslas jomā, laikmetīgā dizaina domāšana, katra studijas meistara individualitāte un savdabība. Izstādes mērķis ir parādīt Daugavpils studijas „Latgale” unikalitāti, kuru veido podniecības vecmeistaru tradīcijas pārņēmušo meistaru kopums, mākslinieki ar lietišķās mākslas vidusskolas un mākslas akadēmijas izglītību, kuri pratuši paturēt savā daiļradē nacionālās reģiona iezīmes, izveidot katrs savu neatkārtojamo rokrakstu un konkurētspējīgi iekļauties pasaules laikmetīgās mākslas plūsmā. Tā nav izstāde par Latgales keramiku, bet keramiku Latgalē.

 

.

Bibliotēkas darba laiks sestdienās 10.00-17.00, svētdiena un pirmdiena ir brīvdiena

Muzeja darba laiks sestdienās 10.00-18.00, svētdienās 10.00-16.00.

Māla mākslas centra darba laiks sestdienās 12.00-18.00, svētdienās 12.00-16.00

Marka Rotko mākslas centra darba laiks sestdienās 11.00-19.00, svētdienās 11.00-17.00.

Latgales zoodārza darba laiks ir no 10.00- 18.00.

 

SLIDOŠANA LEDUS HALLĒ

Piektdiena: 19:00

Sestdiena: 12:15, 19:00, 21:30

Svētdiena: 13:30 (ar nūju), 15:00, 17:30, 19:00

 

 

OLIMPISKĀ CENTRA BASEINU KOMPLEKSS

Darba dienās: 09:00-21:00
Brīvdienās:      09:00-21:00

OLIMPISKĀ CENTRA TRENAŽIERU ZĀLE

Darba dienās: 09:00 - 21:00
Sestdienās:     09:00 - 15:00
Svētdiena:       brīvdiena

 

SPORTA PASĀKUMI:

15.08.2015. - LR jaunatnes čempionāts U – 14 (Vieta: Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7, Laiks: 15:00)

15.08.2015. - Smscredit.lv futbola Virslīga: BFC Daugavpils - FK Ventspils (Vieta: Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7, Laiks: 18:00)

 

 

 

 

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!