Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils Universitātē notiks sēņu izstāde Pilsētas ziņas

21

Šī gada 28. – 29. septembrī Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūts sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju organizē SĒŅU IZSTĀDI.

Izstādes laikā varēs iepazīt Latvijā sastopamo sēņu daudzveidību un konsultēties ar speciālistiem par visdažādākajiem ar sēnēm saistītiem jautājumiem: ēdamās un neēdamās sēnes, retās un neparastās sēnes, neierastā laikā (pavasarī un ziemā) augošas sēnes. Ikviens izstādes apmeklētājs tiek aicināts piedalīties izstādes veidošanā, paņemot līdzi atrastās interesantās sēnes. Mazie sēņotāji varēs izpētīt sēnes ar lupas palīdzību, kā arī uzzīmēt savu mīļāko sēni. Zīmējumi piedalīsies konkursā, un labākie autori saņems balvas!

Izstāde atklāšana: 28. septembrī plkst. 10:00.

Izstādes darba laiki: 28.09., 29.09. – no plkst. 10.00 līdz 19.00. Ieeja izstādē bezmaksas.

 

Izstādes laikā 28. septembrī plkst. 19.00 notiks zinātniskā kafejnīca “Latvieši un sēnes”. Jebkurš interesents pie kafijas vai tējas tases varēs piedalīties neformālā diskusijā par aktuālākajiem jautājumiem un problēmām, kas saistītas ar sēnēm. Diskusiju vadīs Latvijas Dabas muzeja Botānikas nodaļas vadītāja, mikoloģe Inita Dāniela, Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūta Sistemātiskās botānikas laboratorijas vadītājs Pēteris Evarts – Bunders un Daugavpils Universitātes rektors, profesors Arvīds Barševskis.

 

Daugavpils Universitātes speciālisti aicina sēņotājus ievērot: lasīt drīkst tikai pazīstamas sēnes, jo nav tādu pazīmju, pēc kurām varētu noteikt, vai sēne ir ēdama, vai nav. Salasītās sēnes nedrīkst glabāt ilgi nepiemērotos traukos, jo tās ātri bojājas un tādā veidā var saindēties pat ar ēdamām sēnēm. Saudzējot dabu un domājot par nākamo gadu sēņu ražu, nebojājiet meža zemsedzi!

Papildus informācija:
Arvis Soldāns
DU SBI
t.: 654 26719; 25888861
e-pasts: arvis.soldans@biology.lv

Informāciju sagatavoja:
Vita Viļevko, t.: 29191170