Daugavpilī spriež par pedagogu atalgojuma jauno modeli Izglītības ziņas

78

Š.g. 2.decembrī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē darba vizītē bija Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Valsts sekretāra vietniece – Izglītības departamenta departamenta direktore Evija Papule un Izglītības departamenta direktores vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baiba Bašķere. Vizītes mērķis bija iepazīties ar pedagogu atalgojuma jaunā modeļa aprobācijas gaitu Daugavpils pilsētas skolās, ko pilotprojekta ietvaros izmēģina 3. un 13.vidusskolā, J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolā un Vienības pamatskolā.

Jaunā atalgojuma modeļa mērķis ir panākt, lai visu skolotāju paveiktais darbs tiktu atbilstoši novērtēts, tādējādi, ir jāatrod efektīvi risinājumi atalgojuma sistēmas sakārtošanai. Šobrīd mazās skolas spēj nodrošināt pedagogiem tikai minimālo atalgojumu par kontaktstundām, bet pārējais skolotāju darbs netiek apmaksāts. Savukārt lielās skolas var nodrošināt gan lielākas algas saviem pedagogiem, gan visus iespējamos papildpasākumus skolēniem (konsultācijas, individuālo darbu u.tml.). Jaunajam atalgojuma modelim ir jānodrošina iespēja visiem pedagogiem saņemt atbilstošu atalgojumu par kvalitatīvi paveiktu darbu, turklāt jālikvidē pārslodze.

Ministrijas pārstāves uzsvēra, ka visi ieteikumi un idejas, kā arī secinājumi par aprobācijas 1.posma norisi tiks ņemti vērā, uzlabojot un pilnveidojot atalgojuma sistēmu. Tiek domāts gan par pagarinātās darba dienas grupu darba sistēmas sakārtošanu, gan par to, kā radīt skolotāju motivācijas sistēmu, kas piesaistītu izglītības iestādēm kvalificētus jaunus pedagogus un nodrošinātu diferencētu samaksu pieredzes bagātiem pedagogiem. Šobrīd pastāvošās piemaksas par kvalitātes pakāpi paredzēts iestrādāt atalgojuma sistēmā.

Daugavpils pilsētas skolu administrācija informēja par 1.posmā paveikto un secinājumiem. Tika uzsvērts, ka lielākā daļa pedagogu šobrīd strādā ar pārslodzi. Jaunā atalgojuma modeļa ieviešanai skolās rastos nepieciešamība pēc papildu skolotājiem. Tika uzsvērts, ka administrācijai noteikti ir jābūt iespējai izmantot stimulēšanas piemaksas pedagogiem. Skolām ir aktuāla arī apmaksa tiem pedagogiem, kuri strādā ar speciālajām izglītības programmām, padziļinātas priekšmetu apguves programmām, interešu izglītības programmām, kā arī ar profesionāli orientētajām izglītības programmām. Tika vairākkārt atzīmēts, ka svarīgs un nepieciešams ir arī atbalsts skolām no pašvaldības puses.

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova atgādināja, ka pirms jaunās atalgojuma sistēmas ieviešanas nepieciešams sakārtot skolu tīklu visā valstī.

Jāatzīmē, ka no š.g. 3.decembra aprobācijas procesā iesaistīsies arī trīs Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes: 9.speciālā, 24. un Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestāde, lai novērtētu, kā jaunā sistēma darbotos šajā izglītības posmā un kāda būtu tās ietekme uz pašvaldības budžetu.

E.Papule un B.Baškere apliecināja klātesošajiem, ka darbs pie jaunās atalgojuma sistēma modeļa izstrādes turpinās, un aicināja skolu administrāciju skaidrot saviem pedagogiem, kas tiek darīts, kā notiek uzlabojumi. Ministrija no skolām gaida ieteikumus, papildinājumus un secinājumus, lai iestrādātu tos atalgojuma kārtībā.

Saskaņā ar IZM izsludināto grafiku, līdz 2014.gada decembra beigām ministrijā tiks apkopoti pedagogu atalgojuma jaunā modeļa aprobācijas 1.posma rezultāti un izziņoti sabiedrībai. No 2015.gada janvāra aprobācijas procesā tiks iesaistītas visas valsts vispārizglītojošās iestādes. Sagaidāms, ka jau pavasarī būs zināma skaidrība par paredzamajām izmaiņām atalgojuma sistēmā.

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes

sabiedrisko attiecību speciāliste

Anita Pleša

t.65407434

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!