Šobrīd Daugavpilī

Pilsoniskuma nedēļa Daugavpils skolās Izglītības ziņas

198

Novembris Daugavpili atkal ir iekrāsojis sarkanbaltsarkanās krāsās, un mūsu pilsētas izglītības iestādes piedzīvo pilsoniskuma nedēļu. Pasākumu klāsts tradicionāli ir plašs un piemērots visām gaumēm. Skolās notiek konkursi, viktorīnas, radošās darbnīcas, koncerti un labdarības pasākumi. Priecē, ka svētku svinēšanā ir iesaistītas visas klašu grupas un lielākā daļa pedagogu. Latvija mums ir viena, tāpēc katrs tai un saviem līdzcilvēkiem veltām vislabāko: zīmējumus, apsveikuma kartītes, dzejoļus, esejas, tradicionālos latviešu ēdienus, dejas, zināšanas un laba vēlējumus. Veltām savu laiku un talantus.

Š.g. 10.novembrī Daugavpils 11.pamatskolas, 13.vidusskolas, 12.vidusskolas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas jaunieši piedalījās karavīru piemiņas pasākumā Luterāņu kapos, bet 11.novembrī vairāk nekā 100 Daugavpils jaunieši nodeva jaunsarga zvērestu.

Lāčplēša dienā Daugavpilī šogad notika ne tikai lāpu gājiens, bet arī Latgales atklātā olimpiāde ģeogrāfijā, kurā 108 jaunieši no 14 Latgales skolām Daugavpils 9.vidusskolā varonīgi cīnījās par vietām novadā un biļetēm uz Valsts ģeogrāfijas olimpiādi. Visgudrākie un veiksmīgākie izrādījās jaunieši no Rēzeknes 5.vidusskolas, Daugavpils 9.vidusskolas, Daugavpils 12.vidusskolas un Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja. Apsveicam Daugavpils 9.vidusskolas audzēkni Andreju Rucko un skolotāju Iraīdu Kavinsku ar izcīnīto biļeti uz valsts olimpiādi! Lai lepnums par savu pilsētu un sevi tajā veicina ģeogrāfiskos panākumus valstī!

J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas audzēkņi 10.-11.novembrī svinēja ne tikai Polijas valsts Neatkarības dienu, bet arī godam pārstāvēja pilsētu valsts mērogā, Latvijas televīzijā stāstot par savām izjūtām valsts svētkos un par vērtībām, kuras jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

14.novembrī vairāku pilsētas skolu pārstāvji piedalījās izstādes “Mūsu novadnieki” atklāšanā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā un Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem 10.Aizputes kājnieku pulka karavīriem veltītā atjaunotā pieminekļa atklāšanā Daugavpils Cietoksnī. Savukārt Daugavpils Vienības pamatskolas audzēkņi valsts svētku noskaņu radīja Forštadtes kultūras namā, sniedzot koncertu par godu Latvijas 99.dzimšanas dienai. Saskaņas pamatskolas skolniece Marianna Pankeviča un skolotāja Ilona Bohāne šajā dienā piedalījās svinīgajā pasākumā pie LR Valsts prezidenta, jo bija piedāvājušas prezidenta uzrunu tautai valsts konkursā “Mana prezidenta uzruna”.

15.novembrī Daugavpils 12.vidusskolā notika LR Kultūras ministrijas atbalstītā un biedrības „Eiropas Kustība Latvijā” organizētā projekta „Eiropas pēdas Latvijā” diskusija vidusskolēniem “ES.ES ESMU. ES ESMU LATVIJA UN EIROPA” par mums un mūsu vērtībām. Sarunā piedalījās 90 jaunieši no 10 Daugavpils izglītības iestādēm, un viņu domas un idejas bija jauks sveiciens mūsu valstij svētkos.

Latvijas 99.dzimšanas dienas svinības turpinās, jo visās izglītības iestādēs notiek svinīgās līnijas, koncerti, sarunu vakari.

LAI GAIŠI UN SAVIĻŅOJUMA PILNI MUMS VALSTS SVĒTKI!

LAI SKANĪGI UN SKAĻI SKAN LATVIJAS HIMNA 18.NOVEMBRA VAKARĀ VIENĪBAS LAUKUMĀ UN VISĀ PASULĒ!

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes

izglītības metodiķe

sociālo zinātņu jautājumos

Signita Gabrāne

t.65407438

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!