Šobrīd Daugavpilī

6. vsk pedagoģe dosies uz Japānu aizgūt pieredzi un iepazīt valsti Izglītības ziņas

44
6. vsk pedagoģe dosies uz Japānu aizgūt pieredzi un iepazīt valsti

J. Raiņa Daugavpils 6. vsk direktores vietniecei informātikas jautājumos Nataļjai Mikuļinai ir dota iespēja apmeklēt Japānu. Tas ir pateicoties skolas aktīvajai sadarbībai ar Japānu, skolas interesei par Japānas kultūru.

Tā ir starptautiska programma, kurā iesaistīti 60 izglītības darbinieki no 11 valstīm, no Latvijas arī dosies 5 pedagogi: J. Raiņa Daugavpils 6. vsk, Rīgas kultūru vidusskolas, Liepājas valsts 1. ģimnāzijas, Ventspils 1. ģimnāzijas un Jeru psk, Rūjienas novadā.

Šo programmu piedāvā Japānas vēstniecības dažādās pasaules valstīs, kur viņu darbībai aprit 20 gadi.

Savas vizītes laikā Daugavpilī Japānas vēstnieks Latvijā Takaši Osanai apmeklēja arī Daugavpils 6. vsk un uzzināja par skolas lielo interesi par Japānu un izveidoto sadarbību. Tā, kopš 1996. gada skolai ir draudzība ar izcilo muzikanti Keiko Maknamaru, skolā regulāri notiek Japānas kultūras dienas, mācīties valodas ir bijuši studenti no Japānas, Kioto universitātes pārstāvji.

No 21. oktobra līdz 2. novembrim Japānā programmas dalībnieki apmeklēs Tokio, Hirosimu, Kioto. Notiks lekcijas, meistarklases, kultūras izzināšana, vienu diennakti katrs dalībnieks dzīvos kādā japāņu ģimenē, lai bagātīgāk izprastu Japānas tradīcijas un dzīvesveidu. Vēl 3 Japānas pilsētas skolotāji apmeklēs skolas un iepazīsies ar Japānas izglītības sistēmu. Pēdējā dienā programmas dalībnieki prezentēs savas valstis.

J. Raiņa Daugavpils 6. vsk kolektīvs uzskata, ka tā ir unikāla iespēja vēl vairāk izzināt Japānas kultūru, veidot sadarbību Japānā un atrast jaunus draugus. Skolas vadība izsaka lielu pateicību Japānas vēstniecībai Latvijā par skolas centienu un paveiktā novērtējumu un uzaicinājumu piedalīties šajā kultūrizglītojošā programmā.

 

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre Līga Korsaka.