Šobrīd Daugavpilī

15.oktobris – Starptautiskā Roku mazgāšanas diena Izglītības ziņas

46
15.oktobris – Starptautiskā Roku mazgāšanas diena

Apvienoto Nāciju Organizācija ir pasludinājusi 15. oktobri par Starptautisko Roku mazgāšanas dienu.  Šīs  iniciatīvas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību roku mazgāšanai, kas ir vienkāršs un efektīvs veids, kā izsargāties no nāvējošām slimībām, kuru izplatība ir nopietna problēma visā pasaulē.

Pirmo reizi šī diena ar akcijām visā pasaulē notika 2008.gadā, uzsverot roku mazgāšanas svarīgumu – pateicoties šai vienkāršajai higiēniskajai procedūrai, miljoniem cilvēku iespējams izsargāties no saslimšanas.  Regulāra un rūpīga roku mazgāšana ir viens no efektīvākajiem un lētākajiem pasākumiem daudzu infekcijas slimību profilaksei. Galvenā Roku mazgāšanas dienas akciju mērķauditorija ir tieši bērni, kuri visbiežāk ir pakļauti infekcijas riskam.  No tā, cik kvalitatīvi un bieži tiek mazgātas rokas, ir atkarīga gan bērnu, gan  pieaugušu cilvēku inficēšanās novēršana.

Daugavpils pilsētas bērni tiek aicināti 15.oktobrī īpašu vērību veltīt roku tīrībai, mazgājot tās paši un aicinot to darīt arī vecākus un citus pieaugušos.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpilspilsētas

Izglītības pārvaldes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Anita Pleša

t.65407434

Veselības veicināšanas koordinētājs

Ruslans Bespjatijs

t.65407422