Šobrīd Daugavpilī

Daugavpili apmeklēja Gruzijas vēstnieks Latvijā Teimurazs Janjalia Domes ziņas

16

2. augustā Daugavpili apmeklēja Gruzijas vēstnieks Latvijā Teimurazs Janjalia. Viņa vizīte pilsētā sākās ar tikšanos Daugavpils Domē. Ar diplomātu tikās Domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis un Domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Dukšinskis.

Gruzijas vēstnieks ieradies ar padomnieci Nino Baakašvili un vēstniecības pirmo sekretāru Giorgi Goletiani.

Viesiem tika sagatavota prezentācija par Daugavpili.

Pēc prezentācijas noskatīšanās vēstnieks pateicās par silto uzņemšanu pilsētā. Viņš pastāstīja, ka Daugavpilī jau ir bijis un piedalījās vienā no kultūras pasākumiem, bet vēstnieka statusā pilsētā ir pirmo reizi, jo šajā amatā ir trešo mēnesi.

Gruzijas vēstnieks Teimurazs Janjalia skaidroja, ka savu iepazīšanos ar Latviju sāk pilsētās, kurām ir sadraudzības pilsētas Gruzijā. Daugavpilij  šāda partnerpilsēta ir Batumi. Daugavpili ar Gruziju saista arī bizness. Uzņēmums „Regula Baltija” savu produkciju eksportē uz Gruziju. Arī sportā- Daugavpils futbola komandā „Daugava” spēlē 3 Gruzijas sportisti.

Gruzijas vēstnieks uzskata, ka ir jāpaplašina sadarbība kultūras jomā. Viņš izteica nožēlu, ka līdz šim Daugavpils kultūras pasākumos nepiedalās Gruzijas mākslinieki. Viņš ir gatavs palīdzēt. Tāpēc ir ieradies Daugavpilī, lai iegūtu informāciju un veicinātu kultūras saites starp abām valstīm.

Ļoti svarīgs sadarbībā ir ekonomiskais aspekts. Daugavpils ir liels rūpniecības centrs. Šajā jomā pilsētas pieredze varētu būt ļoti vērtīga. Gruzijā ir vērojams ekonomiskais pieaugums un mērķis ir kļūt par eksportētājvalsti. Bez tam, Gruzija tiecas uz ciešu sadarbību ar Eiropas Savienību.  Par vēl vienu sadarbības iespēju vēstnieks uzskata loģistiku, jo Daugavpils ir nozīmīgs loģistikas centrs. Gruzijas vēstnieks informēja, ka viņam pirms šīs vizītes bija telefona saruna ar Batumi mēru. Batumi pašvaldību ļoti interesē Daugavpils pieredze sociālajā jomā. Sadarbībai ir iespējas, to atzina gan vēstnieks, gan Domes vadība.

Daugavpils Domes priekšsēdētājs  Jānis Lāčplēsis uzsvēra, ka Daugavpils vēlas attīstīt sadarbību ar Gruziju. Runājot par ekonomisko sadarbību, tika nosaukts reāls piemērs- „Regula Baltija”. Uzņēmējiem vairāk ir jāizvērtē iespējas, ko paver sadarbība ar Gruziju. Daugavpils pašvaldība ir gatava dalīties pieredzē un  ir ļoti ieinteresēta gūt pieredzi no saviem sadarbības partneriem.

Pēc  tikšanās Daugavpils Domē vēstnieks apmeklēja uzņēmumu „Regula Baltija un iepazinās ar Daugavpils cietoksni.

Informāciju sagatavoja Domes preses sekretāre Liga Korsaka.