Šobrīd Daugavpilī

Svinēsim Latvijas Dzimšanas dienu Daugavpilī kopā! Kultūras ziņas

1383
Svinēsim Latvijas Dzimšanas dienu Daugavpilī kopā!

Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadienā Daugavpils dāvā daudzveidīgu pasākumu programmu.

18. novembrī plkst. 11.00 aicinām vienoties kopīgā lūgšanā par Latviju svētku dievkalpojumā Sv. Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā. Plkst. 16.00 dāvana iedzīvotājiem – grupas “Dzelzs vilks” koncerts Kultūras pilī. Pateicoties lielajai interesei, ielūgumi uz šo koncertu vairs nav pieejami. Savukārt plkst. 19.00 Vienības laukumā aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus vienoties kopīgā Latvijas valsts himnas dziedāšanā un vērot lāzeršova instalāciju. Lāzeršova instalācijas ilgums ir 10 minūtes un tā tiks atkārtota arī plkst. 19.35, 20.00, 20.25 un 20.50.

19. novembrī plkst. 16.00 Vienības namā profesionālais pūtēju orķestris “Daugava” un solists Dainis Skutelis dāvās koncertprogrammu “Es dziedāšu tev…”. Ieeja ar ielūgumiem, kurus var saņemt Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās plkst. 16.30 – 18.30 un 2 stundas pirms koncerta.

20. novembrī plkst. 14.00 Vienības nama kafejnīcā skatāma spēlfilma “Pilsēta pie upes”. Ieeja ar ielūgumiem, kurus var saņemt Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās plkst. 16.30 – 18.30 un 1 stundu pirms seansa.

No 18. līdz 20. novembrim aicinām piedalīties kvestā "Izzini Latviju" - dodieties izzinošā pastaigā pa Forštates un Jaunforštates ielām, lai meklētu apslēptus QR kodus ar jautājumiem par Latviju, tās dabu un svarīgākajiem notikumiem. Kvesta nosacījumi.

Sīkāka pasākumu programma

Svētku laikā aicinām apmeklēt arī izstādes:

  • Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma Daugavpils Vēstures muzeja dibinātāja un vadītāja Oskara Kalēja 120 gadu jubilejas izstāde “Oskars Kalējs un viņa laiks”, Dusetu mākslas galerijas (Lietuva) mākslinieku grupas izstāde un Aleksandra un Ingas Maijeru mūzikas instrumentu un skaņu rīku kolekcijas izstāde “Pierastie un neparastie”
  • Daugavpils Māla mākslas centrā skatāma keramikas izstāde “Svinot Latvijas valsts svētkus” un Tautas lietišķās mākslas studiju (TLMS) „Latgale”, „Klūga” un „Bauska” izstāde „Keramika Pinumi Tekstīlijas”
  • Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas izstādes: Starptautiskais glezniecības simpozijs “MARK ROTHKO 2022”, Alekseja Naumova (Latvija) “Toponīmi”, Poļu mākslinieku grupas “Jaunais garīgums”, Jaroslava Perško (Polija) “Titāni dejo”, Sandera Raudsepa (Igaunija) “Nāvīga vēlme nonākt pēcnāvē”, Koļas Novikova (Ukraina) “Ģēnijs un dumpinieks”, izcilības no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma pastāvīgajā ekspozīcijā “Atrasts kolekcijā”
  • Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Martinsona mājā skatāma Ilonas Romules izstāde “Izlaušanās gaisma”.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde