Šobrīd Daugavpilī

“Māksla iziet ielās” – kā Rotko centrs strādā pandēmijas apstākļos Kultūras ziņas

819

Lai gan Marka Rotko mākslas centra zāles joprojām ir slēgtas apmeklētājiem, centra darbinieki ir raduši citus risinājumus, lai pilsētas iedzīvotājiem un viesiem piedāvātu interesantus mākslas darbus. Pavisam nesen pilsētas iestāžu skatlogos tika izstādīti dažādi keramikas darbi, kas radīti keramikas simpoziju un biennāļu ietvaros un iekļauti Rotko centra kolekcijā.

Sanktpēterburgas keramiķes Anastasijas Čarinas mākslas darbu grupa “Augusts” pašlaik ir eksponēta Daugavpils novada kultūras centra “Vārpa” skatlogā. Šī mini-izstāde būs apskatāma līdz marta beigām. Savukārt Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogā vienkopus apskatāmi piecu keramiķu darbi: Janīnas Mironovas (Polija), Jūlijas Repinas (Krievija), Ievas Jurkas (Latvija), Anetes Defortas (Beļģija) un Klausa Gutovska (Austrālija). Bez tam Marka Rotko mākslas centrs turpina sarunas arī ar citām iestādēm, kur varētu izvietot iepriekšējo gadu laikā radītos mākslas darbus.

Aktīvs darbs norit arī Rotko centra iekšpusē, kur tiek pabeigta “A” sektora atjaunošana. Līdz šīm šīs sektors bija pilnībā veltīts abstraktā ekspresionisma meistara dzīvei un daiļradei, bet tagad koncepcija nedaudz izmainījās – izmantojot krājumus, daļa no telpām atspoguļos paša centra mākslas dzīvi kopš tā atvēršanās. Vienlaikus sektorā tika pārkrāsotas sienas, uzlabots apgaismojums un veikti citi darbi.

Šobrīd ir izsludināta pieteikšanās dalībai Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādē “Legalizētās fantāzijas”. Lai pieteiktos dalībai šajā izstādē, ir jāaizpilda pieteikuma veidlapa un līdz 10. martam (ieskaitot) jānosūta to uz elektroniskā pasta adresi rotkocentrs@gmail.com, pievienojot darbu fotogrāfijas. Izstādes norise ir plānota no 2021. gada 16. aprīļa līdz 13. jūnijam. Centra darbinieki cer, ka pēc dažiem mēnešiem ierobežojumi tiks atviegloti un mākslas cienītājiem būs iespēja aplūkot šo un citas ekspozīcijas. Plašāka aktuālā informācija pieejama tīmekļvietnē www. rotkocentrs.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.