Šobrīd Daugavpilī

Henriha Gaļicka piemiņai veltītā izstāde Kultūras ziņas

113
Henriha Gaļicka piemiņai veltītā izstāde

28. jūnijā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks pasniedzēja, komponista un diriģenta Henriha Gaļicka (1930-2018) piemiņai veltītās izstādes atklāšana.

Henrihs Gaļickis dzimis 1930. gada 7. jūnijā gleznainās Daugavas krastos – Krāslavā. Jau no agras bērnības viņš vēlējās nodarboties ar mūziku un kļūt par komponistu. 1947. gadā viņš iestājies Daugavpils Mūzikas vidusskolā, pēc kuras absolvēšanas iesaukts obligātajā karadienestā. Pēc demobilizēšanās 1962. gadā Henrihs Gaļickis iestājās Latvijas Valsts konservatorijā, pēc augstskolas absolvēšanas atgriezies dzimtajā Latgalē, kur uzsāka mūzikas pedagoga darbību.

Šajos intensīvas radošās darbības gados savus jaunākos sacerējumus – instrumentālos skaņdarbus, solo un kora dziesmas – atskaņojis ikgadējos autorkoncertos Daugavpilī, Krāslavā, Rēzeknē, Ludzā un Rīga. Komponista simfoniskie skaņdarbi un kora dziesmas atskaņotas Latvijā un ārzemēs. Muzikālo darbību Daugavpilī veicis divos galvenajos virzienos – mūzikas pedagoģijā un muzikālajā jaunradē. Henrihs Gaļickis sagatavojot jaunos mūzikas skolotājus un diriģentus, devis nozīmīgu ieguldījumu Latgales muzikālās izglītības attīstībā. Apmācot studentus, rosinājis jaunajos mūziķos interesi par kompozīcijas mākslu, vēlēšanos tajā pašiem darboties. Muzikālajā daiļradē izteicis savu attieksmi pret dzīvi, laikmetu, dzimto zemi un sabiedrību.

Henriha Gaļicka piemiņas izstāde “Veltījums” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta 28. jūnijā plkst. 15.00. Izstāde apskatāma līdz 31. augustam.

 

Līga Rudzīte-Besakirska

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja

komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste

liga.rudzite@daugavpils.lv

tālr.: 20203713, 65424155

www.dnmm.lv