Šobrīd Daugavpilī

“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Kultūras ziņas

178
“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

25. septembrī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā nodarbība, veltīta rudens saulgriežiem – Miķeļdienai.

Saskaņā ar senām latviešu tradīcijām septembra beigās tiek svinēta Miķeļdiena. Senajā laika skaitīšanas sistēmā Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, kad dilstošā saule nonākusi pusloka viduspunktā un diena un nakts ir atkal vienādā garumā. Ziemeļu puslodē pēc Miķeļiem saule mazāk apspīd zemi, dienas kļūst īsākas un naktis garākas. Miķeļi ieskandina ziemas laiku.

Līdzīgi citiem saulgriežiem latviešu gadskārtā, arī Miķeļi tiek atzīmēti ar svinībām, jo pirms Miķeļiem parasti beidzas visi ražas novākšanas darbi.

Miķeļdienas tradīcijas ir balstītas uz senlatviešu Miķeļu ticējumiem, jo nekas netika darīts tāpat vien – katras tradīcijas un paražas pamatā bija apzināts ticējums. Vairākas Miķeļdienas tradīcijas bija saistītas ar Jumi, kas senlatviešu mitoloģijā ir druvu un ražas dievība.

Ģimenes dienā apmeklētāji izzinās senču tradīcijas, minēs mīklas no dabas materiāliem veidos savu rudens kompozīciju. Tā kā “Ģimenes dienas” radošās nodarbības dalībnieku skaits ir ierobežots, interesentus aicinām pieteikt savu dalību savlaicīgi, darbadienās zvanot uz tālruni 20203713.

“Ģimenes dienas” radošā nodarbība Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies svētdien, 25. septembrī no plkst. 13.00 Ģimenes biļetes cena muzeja apmeklējumam – 3,50 eiro. Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

 

Līga Rudzīte-Besakirska

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja

komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste

liga.rudzite@daugavpils.lv

tālr.: 20203713, 65424155

www.dnmm.lv