Šobrīd Daugavpilī

Rīgas ielas svētki Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Kultūras ziņas

261
Rīgas ielas svētki Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Sestdien, 17. septembrī plkst. 20.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus apmeklēt Rīgas ielas svētkus un Elgas Grīnvaldes izstādi “Meditācija”.

Ikgadējie Rīgas ielas svētki Daugavpilī šogad tiks aizvadīti vienotā tēmā “Viena pils – divi krasti”. Jau izsenis Daugavas ūdeņu straume glāsta divu novadu pilsētas krastus, kuri tik spilgti iezīmē Daugavpils sēlisko un latgalisko piederību vēsturei, cilvēkiem, neparastajam un daudzveidīgajam, kas gadu desmitiem bija tik tuvu un reizē tik tālu.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja ēka ir viena skaistākajām pilsētas un Rīgas ielas jūgendstila celtnēm, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis. Rīgas ielas svētku laikā no plkst. 20.00 – 22.00 aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus bez maksas apmeklēt muzeja izstāžu zāli, kurā apskatāma mākslinieces Elgas Grīnvaldes gleznu izstāde “Meditācija”. Savukārt, Rīgas ielas posmā no dzelzceļa stacijas līdz muzeja ēkai būs iespējams satikt un izveidot kopīgu fotogrāfiju ar vēsturiskos kostīmos tērptām personām.

Pasākuma organizatori Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde aicina izbaudīt svētkus Rīgas ielā, tā iezīmēs Daugavas straumi, kas iegriezīs radošo impulsu ar dzirkstošu mūziku, straujām dejām, mutuļojošām krāsu spēlēm un dziļām emocionālām sajūtām.