Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils var kļūt par kolorītāko Eiropas kultūras galvaspilsētu Kultūras ziņas

1021
Daugavpils var kļūt par kolorītāko Eiropas kultūras galvaspilsētu

Piektdien, 18.jūnijā, plkst. 13.00-14.30 notiks sabiedrisko organizāciju iniciēta tiešsaistes diskusija “Kāpēc Daugavpils var kļūt par kolorītāko Eiropas kultūras galvaspilsētu?”, kuras ietvaros dažādu jomu pārstāvji aicināti dalīties pārdomās par Daugavpils izaicinājumiem kandidējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, kā arī diskutēt par šī titula nozīmīgumu Daugavpils un Latgales turpmākajā izaugsmē. Diskusijai varēs sekot Daugavpils 2027 Facebook kontā. Diskusija notiks latviešu, krievu un latgaliešu valodās.

Diskusijā piedalīsies Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs, mākslinieks Māris Čačka, Latgales vēstniecības GORS mākslinieciskās un pasākumu nodaļas vadītāja, diriģente un komponiste Ilona Rupaine, Daugavpils teātra valdes loceklis, režisors Oļegs Šapošņikovs,  SIA “Annvil.lv” vadītāja Anna Bates, biedrības New East pārstāvis Joren Dobkiewicz un Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma izstrādes darba grupas koordinatore Diāna Soldāne. Diskusiju vadīs etnomūziķis un Latvijas Radio raidījuma “Kolnasāta” vadītājs Ēriks Zeps.

Daugavpils sadarbībā ar Rēzekni un visu Latgales reģionu ir iesniegusi pieteikumu konkursā, lai iegūtu Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu. Kamēr notiek gatavošanās pieteikuma aizstāvēšanai žūrijas priekšā, biedrības Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs un New East aicina uz diskusiju dažādu jomu pārstāvjus, lai noskaidrotu, kas tik unikāls un īpašs ir Daugavpilij un Latgalei, ko varam piedāvāt visai Eiropai, kādi ir Daugavpils un Latgales izaicinājumi ceļā uz šo titulu un ko kandidēšanas process dos pilsētas un reģiona iedzīvotājiem.

Diskusiju rīko Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs un biedrība New East sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domi, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi un Europe Direct Austrumlatgales centru.

Papildu informācija:
Diāna Soldāne
Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma izstrādes
darba grupas koordinatore
tālr. 28378679, e-pasts: diana.soldane@daugavpils.lv
www.daugavpils2027.eu
www.facebook.com/daugavpils2027