Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils TIC skatlogos skatāma vikingiem veltīta izstāde Kultūras ziņas

215
Daugavpils TIC skatlogos skatāma vikingiem veltīta izstāde

Šī gada 23. septembrī plkst. 15.00 Daugavpils Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 22a) notiks vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” izstādes “No varangiešiem līdz grieķiem” atklāšana. Izstāde ir veltīta tirgotājiem un arī karotājiem, kas vikingu laikos ceļoja pa slaveno tirdzniecības ceļu “no varangiešiem līdz grieķiem” un veicināja Baltijas iedzīvotāju kultūras un ekonomikas attīstību.

Daugavpils Tūrisma informācijas centra (TIC) skatlogos ir eksponēti vairāki priekšmeti – vikingu laika skandināvu iedzīvotāju apģērbi, bruņas un ieroči. Šīs ir mantas, kuras kluba dalībnieki izmanto vēsturiskos pasākumos un turnīros. Vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža” darbojas kopš 2005. gada. Kluba dalībnieki nodarbojas ar 9. – 11.gadsimta vēstures izzināšanu, sadzīves un militāro rekonstrukciju. Biedrības galvenās darbības jomas ir izglītība, rokdarbi un aktīvs dzīvesveids. Kluba biedri piedalās zobencīņas turnīros, loka šaušanas turnīros un vēsturiskos pasākumos. Kluba dalībnieki pastāvīgi nodarbojas ar vēsturiskiem rokdarbiem, attīstot savas radošās prasmes un zināšanas par arheoloģiju un vēsturi.

Izstādes atklāšanā, kas notiks jau šo piektdien plkst. 15.00, būs iespēja tikties ar vēsturiskās modelēšanas kluba dalībniekiem, kuri demonstrēs vikingu perioda ieročus un apbruņojumus. Tāpat visi klātesošie varēs pielaikot bruņas un nofotografēties, kā arī iemācīties spēlēt galda spēli Hnefatafl (karaļa galds), ko izgudroja vikingi.

Izstāde būs skatāma līdz šī gada oktobra beigām.

 

Informāciju sagatavoja:

Anna Burlakova

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra
Tālr. +371 65422818, +371 26444810
E-pasts: turisms@daugavpils.lv

Web: www.visitdaugavpils.lv

Facebook: www.facebook.com/Daugavpils.travel

Instagram: www.instagram.com/daugavpils.travel