Šobrīd Daugavpilī

Deju ansamblis “DAIĻRADE” un folkbaleta izrāde “CIK SAULES MŪSOS” Daugavpilī Kultūras ziņas

653
Deju ansamblis “DAIĻRADE” un folkbaleta izrāde “CIK SAULES MŪSOS” Daugavpilī

Jau šo svētdien, 9. oktobrī, pulksten 17:00 Daugavpils Kultūras pilī viesosies viens no vadošajiem Latvijas deju ansambļiem DA “Daiļrade” ar folkbaleta izrādi “Cik Saules mūsos”. Izrādes saturiskā vēstījuma centrā ir mūsdienu cilvēka sastapšanās ar seno latviešu dievību – Saules, Mēness un Pērkona – pasauli. Deju uzvedums tapis izcilas komandas vadībā: horeogrāfija - Liene Grava un Reinis Rešetins, mūzikas autors Kārlis Auzāns, režisors un videomākslinieks Roberts Rubīns, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, scenārija autore Lita Silova un DA ”Daiļrade” mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

“Mūsdienās bieži vien steiga pārņem pasauli, acu skatienus aizstāj viedierīču ekrāni,  klātienes satikšanās prieku  aizstāj  Zooms, iespēju pavadīt laiku  dabā aizstāj dzīve internetā … tik viegli paiet otram, garām nesatiekoties. Mūsu izrāde pandēmijas laikā kļuvusi vēl aktuālāka un aicina skatītāju apstāties uz mirkli, ielūkoties sevī, ieraudzīt pasauli sev apkārt un novērtēt iespējas, ko tā mums sniedz. Stāstu izdejos vairāk nekā 70 dejotāju. Es domāju, ka skatītāji piedzīvos neaizmirstamu latviešu folkbaleta viencēlienu ar košiem tērpiem, oriģinālhoreogrāfiju un orģinālmūziku. Vēlos arī akcentēt, ka šobrīd plānotas tikai 4 izrādes, no kurām 2 notiks Latgalē un 2 Rīgā.” stāsta deju ansambļa mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Deju izrādi veido Latvijā labi zināmi un augsti novērtēti jomas profesionāļi: laikmetīgās un mūsdienu dejas horeogrāfi un dejotāji Liene Grava un Reinis Rešetins, virtuozais mūziķis un komponists Kārlis Auzāns, kurš skaņdarbā kopā ar savu kolēģi Mārtiņu Miļevski,  iespēlējis vairāk nekā 13 mūzikas instrumentus, vokālu iedziedājis nu jau arī ārpus Latvijas labi pazīstamais Jānis Strazdiņš, literatūrzinātniece un scenāriste Lita Silova, neskaitāmu koncertu, izrāžu, un festivālu režisors un videomākslinieks Roberts Rubīns, viena no vadošajām Latvijas kostīmu māksliniecēm Ilze Vītoliņa un DA ”Daiļrade” mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Izrādes titullomās redzēsim Luīzi Lieni Lindi, Nauri Strautnieku, Ilmāru Pokšānu un Martu Valaini. Kopā ar viņiem izrādes vēstījumu stāstīs  vairāk nekā 70 daiļradieši.

Video fragmenti no izrādes “Cik Saules mūsos”: https://ej.uz/646t

Biļetes uz folkbaleta izrādi pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/121011

 

Informācijai:

Aleksis Jarockis

DA “Daiļrade” prezidents

aleksis.jarockis@gmail.com 

+371 26 336 920