Šobrīd Daugavpilī

Daugavpili folkloras festivālā “Baltica” pārstāvēs trīs radošie kolektīvi Kultūras ziņas

156
Daugavpili folkloras festivālā “Baltica” pārstāvēs trīs radošie kolektīvi

No 6. līdz 10. jūlijam norisināsies Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kas piedāvās daudzveidīgu pasākumu programmu Rīgā, Talsos, Siguldā, Turaidā, Inčukalnā, Krimuldā, Mālpilī, Jūdažos, Inciemā, Lēdurgā, Kuldīgā, Alsungā, Skrundā, Ventspilī, Popē un Dundagā, kopā pulcējot 225 dažādus folkloras kolektīvus. Daugavpili tajā pārstāvēs Vienības nama folkloras dziesmu un deju kopa “Svatra”, kā arī divi Baltkrievu kultūras centra (BKC) radošie kolektīvi: teātra studija “Pauļinka” un tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”.
Daugavpils Vienības nama folkloras dziesmu un deju kopa “Svatra” ar savu dziedāšanas un dejošanas prasmi priecē skatītājus jau kopš 1994. gada. Folkloras festivāls “Baltica” ir visnozīmīgākais kopā sanākšanas pasākums visiem, kas darbojas tradīciju kopšanas un saglabāšanas jomā. Šogad “Svātra” 25 dalībnieku sastāvā piedalīsies gan festivāla atklāšanas koncertā “Spēlē šādu vakariņu” Turaidas muzejrezervātā, gan rādīs savu programmu pie Brīvības pieminekļa un Inčukalna estrādē, gan pārstāvēs Dienvidlatgales tradicionālo dziedāšanu tradicionālās daudzbalsības koncertā “Saskanēja man dziedot” Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopības sajūtas ar visu lielo folkloras draugu saimi izbaudīšanai neizpaliks arī lielā sadziedāšanās, danču spēlēšana un mācīšana.
Savukārt Daugavpils Baltkrievu kultūras centra kolektīvi pārstāv mūsu pilsētu „Baltica” festivālā jau trešo reizi, un šogad ir arī Latvijas baltkrievu diasporas vienīgie pārstāvji plašajā folkloras festivāla dalībnieku saimē. BKC kolektīvu sniegums būs skatāms Ventspilī, Popē un Talsos.

Teātra studija “Pauļinka” skatītājus iepazīstinās ar Troicas svinēšanas tradīcijām, stāstot un rādot, kā tautā pieņemts sagaidīt šos noslēpumainus svētkus, cerot uz labāko, gaidot laimi un ticot augstāko spēku un dabas palīdzībai.

Plašu un interesantu programmu sagatavoja arī BKC baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka” – daudzkārtējie Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku dalībnieki, BKC vecākais ansamblis, kas šogad svin 30 gadu jubileju, caur spēles elementiem iepazīstinās ar baltkrievu kultūru, tradīcijām un rituāliem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa