Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Šovakar Vienības namā izskanēs koncerts – veltījums Terēzes Brokas piemiņai

Šovakar, 5. oktobrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē 11. Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2022” ietvaros notiks kora mūzikas vakars – Veltījums kordiriģentes Terēzes BROKAS piemiņai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 37
Poļu kultūras centrs aicina uz Nataļjas Krjukovas gleznu izstādi ''Krāsaini sapņi melnbaltajā naktī''

7. oktobrī plkst. 16.00 Poļu kultūras centrā (Varšavas ielā 30) notiks Nataļjas Krjukovas gleznu izstādes "Krāsaini sapņi melnbaltajā naktī" atklāšana.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 59
“Franču glezniecība pastmarkās” -  jauna KKC filatēlijas izstāde

4. oktobrī Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14) tika atklāta jauna filatēlijas izstāde “Franču glezniecība pastmarkās”. Šī pastmarku, aplokšņu un pastkaršu ekspozīcija no mākslinieka Leonīda Mudrakovska plašas kolekcijas iepazīstina skatītājus ar franču slavenajiem gleznotājiem, ar viņu glezniecības darbiem un to bagāto vēsturi, kā arī stāsta par Francijas muzejiem, kas glabā šos mākslas darbus.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 15
Daugavpils teātrī top ģimenes drāma „Īpaša suga” par būtisko ikdienas dzīves plūdumā

21. oktobrī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde ģimenes drāmai krievu valodā „Īpaša suga”, kuras pamatā ir Gunāra Priedes luga „Zilā”, izrādes režisors - Ivars Lūsis.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 44
Deju ansamblis “DAIĻRADE” un folkbaleta izrāde “CIK SAULES MŪSOS” Daugavpilī

Jau šo svētdien, 9. oktobrī, pulksten 17:00 Daugavpils Kultūras pilī viesosies viens no vadošajiem Latvijas deju ansambļiem DA “Daiļrade” ar folkbaleta izrādi “Cik Saules mūsos”. Izrādes saturiskā vēstījuma centrā ir mūsdienu cilvēka sastapšanās ar seno latviešu dievību – Saules, Mēness un Pērkona – pasauli. Deju uzvedums tapis izcilas komandas vadībā: horeogrāfija - Liene Grava un Reinis Rešetins, mūzikas autors Kārlis Auzāns, režisors un videomākslinieks Roberts Rubīns, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, scenārija autore Lita Silova un DA ”Daiļrade” mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 295

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.