Šobrīd Daugavpilī

Spīdveja junioriem "bronza" arī Polijas finālā Sporta ziņas

109
Spīdveja junioriem

Daugavpils spīdveja junioru komanda "Lokomotīve/Jaunība" kļuva par pirmo ārzemju komandu, kas iekļuva Polijas junioru komandu čempionāta finālā (pērn pietrūka viena punkta...) un par pirmo ārzemju komandu, kas tajā ieguva medaļas - trešā vieta.

Latvijas junioriem šis ir ražīgs gads - trešie arī Eiropas junioru komandu čempionātā un pirmo reizi iekļuva pasaules čempionāta finālā (4. vieta), plus vēl "sudrabs" U19 Eiropas kausa izcīņā pāriem.Vietu finālčetriniekā jaunie spīdvejisti bija sev nodrošinājuši priekšlaicīgi. Bija skaidrs, ka finālā pretī stāsies krietni spēcīgāki pretinieki no pasaulē spēcīgākās spīdveja līgas Polijas Ekstralīgas, turklāt pēc savainojuma vēl nebija gatavs braukt Daniils Kolodinskis. "Lokomotīvi/Jaunību" pieskaitīja favorītiem - proti, Latvijas junioru komandai komandai, kuru vadīja savulaik viens no mūsu labākajiem spīdvejistiem Maksims Bogdanovs, ir reāli iegūt medaļas. Sacensības Zeļona Guras mototrekā apliecināja, ka prognozes bija likumsakarīgas. Tā nebija nejaušība, ka mūsu komanda startēja Latvijas izlases nevis kluba formās.

Priekšpēdējā braucienu sērijā sakrājām 6 punktus - trīs otrās vietas, kaut varēja būt arī vairāk, taču Ansviesulis tika diskvalificēts par kritiena izraisīšanu (izejā no pirmā līkuma motociklu "uzrāva" uz aizmugurējā riteņa un to vairs nevarēja savaldīt). Pats par laimi iztika bez savainojuma, bet GKM braucējs Marcins Turovskis diemžēl sacensības vairs nevarēja turpināt. Tas gan vairs neko neizšķīra, jo jau pirms pēdējās braucienu sērijas bronzas medaļas bija nodrošinātas - mūsējiem bija 24 punkti, bet GKM komandai tikai 10 punktu. Līdz otrajai vietai bija 5 punkti, līdz pirmajai - 8 punkti.

Pēdējā braucienu sērijā komandu vietu secība vairs nemainījās. No mūsu komandas uzvaru braucienā guva Gusts, kurš meistarīgi apsteidza vienu no Čenstohovas komandas līderiem Mateušu Švidnicki.

Galarezultātā "Falubaz" ieguva 39 punktus, "Wlokniarz" - 36, "Lokomotīve/Jaunība" - 31 punktu un GKM - 13 punktus. Mūsu komandā pa 9 punktiem Gusta un Matjušonoka rēķinā, 7 - Mihailovam un 6 - Ansviesulim.

Jau rīt šodien mototrekā Čehijā U21 pasaules junioru čempionāta finālā startēs Oļegs Mihailovs.

Informācija: www.sportacentrs.lv