Šobrīd Daugavpilī

Pasaules čempionāts U19 basketbolā Daugavpilī: sagatavošanās un plāni Sporta ziņas

719

No 3. līdz 11. jūlijam Latvijā norisināsies prestižais pasaules čempionāts basketbolā U19. Tā grupu turnīri notiks arī Daugavpilī - Daugavpils Olimpiskajā centrā. Gatavošanās šim pasākumam rit pilnā sparā - tiek atjaunots parkets, gatavots marķējums un  remontētas ģērbtuves. DOC norisināsies 8 komandu spēles divās grupās, ieskaitot Latvijas un Lietuvas izlases.

Šobrīd Daugavpils Olimpiskajam centram nepieciešams nodrošināt basketbola laukuma atbilstību FIBA ​​standartiem. Lai to panāktu, ir ne vien jāsagatavo grīdas virsma, bet arī jāpilnveido tablo sistēma un spēles grozi (speciāls marķējums pie vairogiem ar 24 sekunžu taimeri).

Treniņi sportistiem tiks nodrošināti gan pašā DOC, gan Poļu valsts ģimnāzijas jaunajā sporta zālē. Kopumā Daugavpilī ieradīsies vairāki simti cilvēku, neskaitot līdzjutējus, taču jautājums par fanu klātbūtni tribīnēs joprojām ir atklāts. Divu grupu spēles no 3. jūlija notiks Daugavpilī, bet izslēgšanas spēles un fināls norisināsies Rīgā. Sacensību tabula ir pieejams FIBA ​​vietnē.

Tikmēr, saskaņā ar valdības lēmumu, Daugavpils Olimpiskais centrs drīzumā varēs atjaunot trenažieru zāles un peldbaseina  pakalpojumus. Tagad tas ir iespējams tikai sporta izlašu dalībniekiem, bet no 1. jūlija visi, kas veikuši pilnu vakcinācijas kursu,  ir pārslimojuši koronavīrusu vai nesen saņēmuši Covid-19 testa  negatīvu rezultātu, varēs atriezties pie treniņiem. Tajā pašā laikā pagaidām paliks spēkā vairāki cilvēku skaita ierobežojumi telpās. Plašāku informāciju par to var atrast centra oficiālajā Facebook lapā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.