Šobrīd Daugavpilī

Latvijas sieviešu izlase Eiropas čempionāta atlases spēles volejbolā maija sākumā aizvadīs Daugavpilī Sporta ziņas

337
Latvijas sieviešu izlase Eiropas čempionāta atlases spēles volejbolā maija sākumā aizvadīs Daugavpilī

Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas sacensību F grupā pirmais riņķis maija sākumā norisināsies Daugavpilī, kas tikko sekmīgi uzņēma Eiropas U-16 čempionāta meitenēm atlases turnīra pirmās kārtas mačus.

Cīņas notiks Daugavpils Olimpiskajā centrā, Latvijas izlasi vadot tikko ieceltajam jaunajam galvenajam trenerim Pāvelam Seļivanovam

 “Volejbola attīstība reģionos ir viena no mūsu stratēģijas prioritātēm,” atgādina LVF prezidents Jānis Buks, piebilstot, ka Rīgā volejbolu pat īsti nav, kur spēlēt. Tāpēc sacensību rīkošana citās Latvijas pilsētās ir dabiska. “Daugavpils ir viens no “volejbola šūpuļiem” Latvijā. Volejbols pilsētā ir ļoti populārs, un pašvaldība sniedz visu iespējamo atbalstu. Tā tas bija gan vasarā Latvijas čempionāta posmā pludmales volejbolā “ERGO Open 2020”, tā tas ir volejbola sacensībās, ieskaitot tikko aizvadītās Eiropas čempionāta kvalifikācijas 1.kārtas sacensībās U-16 vecuma meitenēm. Daugavpilī ir pozitīva attieksme pret volejbolu un sportu kopumā.”

“Pilsētā atbalstām volejbolu. Šis sporta veids ir ieaudzis pilsētā, un parasti mums ir bijušas arī spēcīgas komandas. Latvijas izlasē ir daugavpilietes un daugavpilieši. Arī ekonomiskajai aktivitātei sacensības Daugavpilī ir ļoti svarīgas. Izvērtējām riskus, kas, rīkojot sacensības Covid-19 pandēmijas apstākļos, var rasties, runājām ar LVF par to, kas jāpaveic, lai spēles tiktu aizvadītas maksimāli droši, un izlēmām, ka varam to izdarīt,” par lēmuma pieņemšanu stāsta Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, kura pārraudzībā ir arī sporta sfēra pilsētā.

Sākotnēji atlases turnīri Latvijā un Bosnijā un Hercegovinā bija paredzēti 2021. gada janvāra otrajā un trešajā nedēļas nogalē, taču Covid-19 pandēmijas apstākļos tika nolemts turnīru atcelt uz maiju.

Sacensības Latvijā plānotas no 6. līdz 8. maijam, un Latvijas izlases pretinieces būs Čehija, Slovēnija un Bosnija un Hercegovina. Otrā riņķa mači norisināsies Bosnijā un Hercegovinā no 14. līdz 16. maijam.

Finālturnīrs plānots 2021. gada augustā un septembrī Serbijā, Horvātijā, Bulgārijā un Rumānijā. Četras mājinieču izlases un astoņas labākās iepriekšējo Eiropas meistarsacīkšu komandas Turcija, Itālija, Polija, Nīderlande, Vācija, Krievija, Beļģija un Azerbaidžāna vietu Eiropas 24 labāko komandu skaitā jau ir nodrošinājušas. Atlikušās 12 vietas finālturnīrā ieņems sešu kvalifikācijas grupu uzvarētājas un otro vietu ieguvējas.

 

Vairāk par Eiropas čempionāta atlases turnīru sievietēm lasiet šeit: https://www.cev.eu/Competition-Area/competition.aspx?ID=1248&PID=1992v