Šobrīd Daugavpilī

Veiksmīgi aizritējis IV Starptautiskais Daugavpils DRAGON BOAT festivāls Sporta ziņas

452
Veiksmīgi aizritējis IV Starptautiskais Daugavpils DRAGON BOAT festivāls

6. augustā, spītējot negaisam un lietum, Daugavpils Stropu ezera Centrālajā pludmalē notika jau IV Starptautiskais Daugavpils DRAGON BOAT festivāls un Pirmais Latvijas atklātais čempionāts airēšanā pūķu laivās.

Sacensības atklāja profesionālās Sieviešu komandas, kur kopā piedalijās 4 komandas – Full Fire, Dinaburg, BodyMaker (LT), Enigma. Pēc divu braucienu kopsummas 4.vieta komandai ENIGMA, 3.vieta FULL Fire, 2.vieta BodyMaker un par Latvijas čempioniem kļuva komanda DINABURG.

Nākamie uz starta devās 4 vīriešu komandas – C-1, Dinaburg, Visaginas (LT), Latgalis Veiri. Pēc divu braucienu kopsummas 4.vieta Latgalis Veiri, 3.vieta Visaginas, 2.vieta komandai no Rigas: C-1, 1.vieta un Latvijas čempionu tituls komandai Dinaburg.

Jau otro gadu festivālā piedalās arī bērni. Šogad piedalījās 3 bērnu komandas – 1.vieta komandai SHARK, 2.vieta Dinaburjata, 3.vieta Karūsas. Jāatzīmē, ka bērnu rezultāti daudz neatšķiras no pieaugušo komandu rezultātiem.

Kategorija Mix tika dalīta divās daļās – Mix Pro un Mix Amatieri. Mix nozīmē, ka laivā airē 10 sievietes un 10 vīrieši, tā pat laivā atrodas arī bundzinieks un stūrētājs. Mix Pro kategorijā uz 3 celiņiem satikās 3 komandas, starp kurām tika sadalītas godalgotas vietas. Divos braucienos ar braucienu kopsummu tika noskaidrots Latvijas čempions pūķu laivās. Komanda Dinaburg EXTRA ierindojās 3.vietā ar rezultātu 01:41:74, 2.vietu ieguva komanda no Lietuvas Visaginas MIX ar rezultātu 01:38:43 un 1.vietā ar rezultātu 01:35:51 ierindojās Dinaburg komanda.

Lielākā sacensību daļa sastāvēja no kategorijas Mix Amatieri, kur par čempionu kausu cīnijās 11 pilsētas komandas – Paramedic, Robeža Haizivs LT=Pasienio Rykliai, Dvinsk 54+, Dragon Pirate, Fix-Mix, Natrix-Natrix, Strong Family, Lielas Ģimenes, Nature’s Sunshine, Latvijas Krievu savienība, Daugavgrīva. Divu mēnešu laikā dažādiem kolektīviem, biedrībām un uzņēmumiem bija iespēja izveidot savu komandu un trenēties profesionālu treneru vadībā, lai startētu šajās sacensībās.

Spraiga cīņa un liels azarts valdīja gan uz ūdens, gan pludmalē atbalstot komandas. 2 papildus braucienus aizvadīja komandas Daugavgrīva un Fix-Mix, lai noteiktu uzvarētāju. Rezultātā 3.vieta Robeža Haizivs LT=Pasienio Rykliai, 2.vieta Fix-Mix, 1.vieta komandai Daugavgrīva.

Organizatori pateicas visām komandām par ieguldīto darbu, spēkiem, enerģiju un entuziasmu piedaloties treniņos un sacensībās.

Sacensības organizēja „Latgales ūdens sporta veidu centrs „Dinaburg”” sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādi „Sporta pārvalde” un Latvijas kanoe Federāciju.