Šobrīd Daugavpilī

Graudiņa/Kravčenoka parāda raksturu un izcīna pirmo uzvaru Tokijas olimpiskajās spēlēs Sporta ziņas

1180

Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa un daugavpiliete Anastasija Kravčenoka trešdien guva savu pirmo uzvaru Tokijas olimpisko spēļu turnīrā. D apakšgrupas otrajā mačā ar 16. numuru izliktās latvietes ar rezultātu 2-1 (21:15, 12:21, 15:12) pārspēja Brazīlijas spēlētājas Anu Patrisiju Silvu Ramosu un Rebeku Kavalkanti Barbozu Silvu.

Šorīt starta seta sākumā Graudiņa nobloķēja Rebeku (3:1) un izpildīja eisu (4:1), savukārt augumā mazākā brazīliete atbildēja ar netveramo servi - 4:3. Graudiņai vēl viens eiss (7:4), pēc tam viņa bija īstajā vietā aizsardzībā un panāca 8:4. Brazīliete pieļāva kļūdu (9:4), Kravčenoka paņēma aizsardzībā, un Graudiņa noformēja 10:4. "Tagad mierīgi jāpaspēlē," pārtraukumā teica Latvijas komandas garākā spēlētāja. Turpinājumā izdevās salīdzinoši mierīgi noturēt iekrāto pārsvaru. Ana Patrīsija izcēlās ar bloku (16:12), brazīlietes netika tuvāk, bet pirmā seta pēdējo punktu guva Graudiņa, izpildot eisu ar tīkla palīdzību - 21:15.

Nākamā seta ievadā mūsējās nonāca iedzinējos (1:3), Rebekai sanāca divi eisi pēc kārtas (4:8), bet Ana Patrīsija nobloķēja - 5:10. Daudzās kļūdas servēs samazināja mūsu iespējas pietuvoties. Annai Patrīsijai atkal bloks (9:15), Graudiņa izpildīja eisu (11:15), turklāt garākā brazīliete vēl divas reizes nobloķēja - 11:17 un 12:20. Otrajā setā Latvijas duetam nācās piekāpties ar 12:21.

Izšķirošā seta sākumā Anna Patrīsija izsita autā, pieprasītajā video atkārtojumā tas bija redzams - 3:1. Rebeka trāpīja pa mūsu sānu līniju (4:4), savukārt Graudiņa izcēlās ar savu piekto eisu šajā mačā - 6:4. Turpinājumā pretinieces nespēja izlīdzināt, bet Graudiņas serve brazīlietēm izrādījās pārāk sarežģīta - 9:6. Graudiņa aizķēra blokā, un Kravčenoka iesita labi - 11:7. Brazīlietes atbildēja ar diviem punktiem (11:9), Rebekas serve noveda pie 12:11, bet tiesnesis saskatīja apšaubāmu kļūdu cēlienā - 12:12 un pārtraukums. Kravčenoka ar saīsinātu sitienu panāca 13:12 un izpildīja eisu (14:12), bet Rebeka netrāpīja laukumā - 15:12.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē Graudiņa/Kravčenoka ar 1-2 (13:21, 21:16, 11:15) piekāpās pludmales volejbolistēm no ASV Kellijai Kleisai un Sārai Sponsilai. D grupas noslēdzošajā kārtā latvietes spēkosies ar kenijietēm Gaudensiju Makohu/Breksaidsu Hadambi.

Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa. Foto: olimpiadef64.lv