Šobrīd Daugavpilī

GODINĀTI LABĀKIE DAUGAVPILS SPORTA JOMAS PĀRSTĀVJI Sporta ziņas

1074
GODINĀTI LABĀKIE DAUGAVPILS SPORTA JOMAS PĀRSTĀVJI

26.janvārī Daugavpils Vienības nama koncertzālē notika “Gada balva sportā 2023” apbalvošanas svinīgā ceremonija, kurā sveikti labākie Daugavpils sportisti, skolotāji, treneri, tautas sporta kustības virzītāji, kā arī pasniegtas pateicības sporta jomas atbalstītājiem.

Daugavpils valspilsētas pašvaldības iestāde “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” līdz iepriekšējā gada 20. decembrim aicināja pilsētas sporta skolas, organizācijas un pilsētas iedzīvotājus izvirzīt kandidātus apbalvojumam. Pretendentus bija iespēja pieteikt 12 nominācijās.

Nominācijā “Gada uzlecošā zvaigzne” par pretendentiem uz apbalvojumu varēja kļūt jaunieši, kas piedalījās starptautiskā mēroga jauniešu un junioru sacensībās, piemēram Eiropas Čempionātos, un uzrādījuši augstus rezultātus. Šogad par 2023. gada uzlecošajām zvaigznēm tika atzīti divi jaunie sportisti – brīvās cīņas sportiste Anastasija Jakovļeva un svarcēlājs Maksims Vasiļonoks.

Anastasija Jakovļeva 2023. gadā piedalījās Eiropas Čempionātā brīvajā cīņā Ungārijā, kur startēja U15 grupā svara kategorijā līdz 39 kg. Pirmajā cīņā Anastasija pārliecinoši pieveica cīkstoni no Moldovas, bet sacensību turpinājumā piekāpās neitrālajai atlētei (0:9), rezultātā izcīnot bronzas medaļu. Anastasiju šobrīd trenē Sergejs Kursītis, savukārt savas cīņas gaitas viņa uzsāka pie treneres Ļubovas Kopilovas.

Aizvadītajā vasarā Maksims Vasiļonoks piedalījās jaunatnes Eiropas čempionātā, kas norisinājās Moldovā. U15 grupā Maksims ieguva 2. vietu. Latvijas čempionātā, kas norisinājās 11. novembrī, viņš ne tikai ieguva 2 zelta medaļas, bet arī uzstādīja jaunu valsts rekordu raušanā un saņēma kausu kā stiprākais sportists U15 vecuma grupā.

Nominācijai “Gada sporta skolotājs” tika izvirzīti divi pretendenti, tomēr šogad komisija nolēma piešķirt apbalvojumu Daugavpils Zinātņu vidusskolas sporta skolotājam Aleksandram Pitkevičam. Jau 20 gadus Aleksandrs strādā par sporta un veselības skolotāju. Ar lielu atbildību uztver katru mācību stundu, izstrādājot mācību satura apguves plānu atbilstoši Skola2030 standartiem. Skolotāja audzēkņi 2023. gadā veiksmīgi piedalījās daudzās sporta sacensībās, gūstot 1. vietas volejbolā, pilsētas rudens krosa stafetēs, Latgales reģiona skolēnu finālsacensībās volejbolā un Latvijas 77. spartakiādē volejbolā. Aleksandrs Pitkevičs aktīvi piedalās veselīga dzīvesveida vērtību popularizēšanā, organizējot un vadot dažādus pasākumus.

Iepriekšējais gads bija bagāts ar dažādiem sporta notikumiem Daugavpilī. Pirmo reizi mūsu pilsētā tika aizvadīts “Drosmes skrējiens”, norisinājās Latvijas Čempionāts spīdvejā, Optibet Superkauss volejbolā, kā arī pasākums, kas jau otro gadu pēc kārtas tiek atzīts par labāko sporta notikumu – Daugavpils Drifta festivāls. 2023. gada vasarā Daugavpils jau 10. reizi uzņēma pie sevis Drifta festivālu, kas tradicionāli norisinās kartodromā Blāzma. Uz veselām 3 dienām Daugavpils kļuva par adrenalīna, ātruma un spraigu cīņu epicentru. Jubilejas gads bija pilns ar pārsteigumiem, jo uz starta bija redzami arī PRO klases spēkrati, kā arī norisinājās spēkratu parāde Daugavpils ielās un Vienības laukumā. Drifta festivāls Daugavpilī ir patiesi aizraujošs un iespaidīgs sporta notikums, kuru apmeklē ne tikai Daugavpils iedzīvotāji, bet arī viesi no citām vietām Latvijā un tūristi no tuvākajām kaimiņvalstīm.

Vairākas organizācijas ir sniegušas ievērojamu ieguldījumu Daugavpils tautas sporta attīstībā 2023. gadā. Nominācijā “Ieguldījums Tautas sporta attīstībā” starp laureātiem bija tādas organizācijas kā “Daugavpils Runners”, “Mamanet Daugavpils”, “Dragon Pirate Team” un “Media Līga”. Par jauniešu iesaisti sportā šogad balva nominācijā tika pasniegta Daugavpils Media futbola Līgai. DMFL ir amatieru futbola turnīrs, kas dod iespēju spēlēt futbolu visiem, neatkarīgi no piederības futbola skolai, komandai vai klubam. Iespējams kādam futbols ir sirdslieta, hobijs un neatņemama viņa dzīves daļa. Projekts balstās uz 15-20 gadus vecu jauniešu iniciatīvas, kas visu savu dzīvi nodarbojas ar sportu, kuriem ir izveidojošās draugu kompānijas un kuriem patīk pavadīt brīvo laiku dabā.

Ārpus jebkādas konkurences šogad vienbalsīgi par “Gada sporta komandu” tika atzīta “Ezerzeme/Daugavpils Universitāte”, kas sarīkoja Daugavpilij pagājušajā gadā īstus volejbola svētkus, iegūstot vairākas godalgas dažāda mēroga sacensībās. Vīriešu volejbola komanda Ezerzeme/Daugavpils Universitāte 2023. gada pavasarī ierakstīja jaunu lappusi Latvijas volejbola vēsturē: pēc 54 gadiem Daugavpils kļuva par Latvijas čempioniem. 3. vieta izcīnīta arī Baltijas līgā. Volejbola komanda kļuva arī par Superkausa 2023 ieguvējiem. Veiksmīgi uzsākta sezona Baltijas līgā, kur uz šo brīdi komanda atrodas TOP5. Janvāra sākumā notikušajā Volejbola gada balvas pasniegšanas ceremonijā “Ezerzeme/DU” tika atzīta par Gada komandu 2023.

Treneru konkurencē par “Gada treneri” tika atzīts “Ezerzeme/Daugavpils Universitāte” vīriešu volejbola komandas treneris Rihards Puķītis. Rihards ir Ezerzeme/DU vīriešu volejbola komandas treneris kopš 2022. gada pavasara. Jau pirmajā sezonā trenera amatā komandai Riharda Puķīša vadībā izdevās kļūt par Latvijas Čempioniem un Baltijas līgā iegūt bronzas medaļas. Rihards ir arī bijušais šīs komandas spēlētājs un kā spēlētājs arī dažreiz ir manāms pilsētas čempionātā.

Daugavpili dažāda mēroga sacensībās pārstāv arī paralimpiskie sportisti dažādos sporta veidos. Šogad nominācijā “Gada paralimpiskais sportists” par labāko tika atzīts viens no Latvijas labākajiem ratiņpaukotājiem Oļegs Garkuls-Gurevičs. Oļegam 2023. gadā Pasaules čempionātā ratiņpaukošanā izcīnīta augstā 6. vieta disciplīnā ar špagu. Oļegs ir pasaules ratiņpaukotāju topā un reitingā ieņem 13. vietu.

Mūsu seniori arī godam pārstāvēja Daugavpils pilsētas un valsts vārdu dažāda mēroga sacensībās 2023. gadā. Nominācijā “Gada sporta seniore” balva pasniegta Dainai Amosovai. Daina 2023. gadā Pasaules čempionātā telpās diska mešanā ieguva 2. vietu. Savukārt Itālijas pilsētā Peskarā aizvadītajā Eiropas čempionātā vieglatlētikā izcīnīja 3. vietu. Starp vīriešiem par labāko tika atzīts Dmitrijs Andrejevs. Dmitrijs 2023. gada veterānu ziemas čempionātā orientēšanās ar slēpēm garajā distancē V40 vecuma grupā izcīnīja 3. vietu. Savukārt vidējā distancē tika iegūta godalgotā otrā vieta. Latvijas ziemas orientēšanās čempionātā ar slēpēm Andrejs vidējā distancē V35 vecuma grupā ieguva 3. vietu.

Daugavpils sportistu vārdi skan visā pasaulē un īpašs lepnums un gods par mūsu pilsētniekiem, kas 2023.gadā, pateicoties saviem sasniegumiem augstā līmeņa sacensībās, guvuši ievērojamus rezultātus. Šoreiz par labākajiem nominācijā “Gada sportists” un “Gada sportiste” tika atzīti  spīdvejists Andžejs Ļebedevs un volejboliste Anastasija Samoilova. 

2023.gada sezonā Andžejs Eiropas čempionātā spīdvejā (SEC) bija piektais, nodrošinot vietu arī nākamās sezonas meistarsacīkstēs. Andžejs ir ieguvis 1.vietu Zviedrijas Elitserien līgas Dackarna komandas sastāvā. Par nozīmīgāko notikumu Andžeja sasniegumu sarakstā varētu saukt iekļūšanu FIM Speedway Grand Prix 2024 wild-card un kļūšanu par pasaules sērijas pamatbraucēju.

Anastasija Samoilova jau vairākus gadus spēlē pārī kopā ar Tīnu Graudiņu. 2023. gadā gūti šādi panākumi:

Izcīnīta 4.vieta Beach Pro Tour Elite 16 posmā Dohā (Katara),

5.vieta Uberlandia (Brazīlija),

5.vieta Joao Pessoa (Brazīlija),

1.vieta Challenge Nuvali (Filipīnas),

3.vieta Challenge posmā Jūrmalā,

9.vieta Pasaules čempionātā Tlaskalā (Meksikā),

Nāciju kausa G grupā 1.vieta.

Kādam sports ir tikai īslaicīga nodarbe, kādam – hobijs, bet kādam tā ir visa dzīve. Daudzi sportisti vēl savas karjeras laikā uzsāk trenera gaitas, tomēr turpina nodarboties ar sev iemīļoto sporta veidu, piedalās sacensībās un dalās savā pieredzē un zināšanās ar jaunāko paaudzi visu savu mūžu. Šogad īpašs gods bija pasniegt balvu “Par mūža ieguldījumu Daugavpils sporta” brīvās cīņas trenerim Vladimiram Golubevam. Vladimiru Golubevu sporta pasaulē pazīst kā aktīvu sportistu, kas no jaunības gadiem nodarbojās ar dažādiem cīņas sporta veidiem – brīvo cīņu un sambo – un piedalījās arī dažāda mēroga sacensībās.  Savas sportista karjeras laikā Vladimirs ir kļuvis par četrkārtējo Latvijas čempionu brīvajā cīņā, kā arī vairākkārt ieguvis Latvijas čempiona titulu veterānu vidū. 1987.gadā uzsācis darbu Daugavpils sporta skolā kā sporta treneris, bet jau pēc gada kļuva par skolas direktoru. Vadītāja pienākumus pildīja līdz pat 2007. gadam.

Vladimirs Golubevs pazīstams kā viens no labākajiem brīvās cīņas treneriem Latvijā, kas līdz šim brīdim uzaudzinājis arī vairākus Latvijas čempionus. Vladimirs ar savu uzticību sportam un trenera darbam ir piemērs sportistiem un jaunajiem treneriem – norāda viņa audzēkņi un kolēģi.  Vladimirs strādāja par brīvās cīņas treneri Daugavpils sporta skolā līdz pat šī gada janvārim.

Svinīgās apbalvošanas ceremonijas laikā tika pasniegtas arī pateicības sponsoriem par sniegto atbalstu Daugavpils sporta pasākumiem un sportistiem – SIA “Alise Plus”, Amber Studios, SIA “Latgales Otima” un AS “Latvijas Maiznieks”. Margaritai Vigulei tika pasniegts pateicības raksts par sporta pasākumu atspoguļošanu, savukārt sporta fanu grupai “Daugavpils Ultras” pateicība tika izteikta par Daugavpils komandu aktīvu un skaļu atbalstu.

Mēs pateicamies visiem sportistiem, treneriem, skolotājiem, organizācijām, atbalstītājiem par paveikto 2023. gadā. Novēlam, lai mums visiem jaunais gads ir bagāts ar vērienīgiem panākumiem un spilgtiem sporta notikumiem mūsu pilsētā.

GALERIJA