Šobrīd Daugavpilī

Ezerzeme/DU iekļūst Baltijas līgas pusfinālā Sporta ziņas

107
Ezerzeme/DU iekļūst Baltijas līgas pusfinālā

Baltijas līgā vīriešiem sestdien noslēdzās ceturtdaļfināli, tostarp Latvijas volejbola klubu cīņā RTU Robežsardze/Jūrmala uzvarēja SK Jēkabpils Lūši, bet Ezerzeme/DU pārspēja Igaunijas vienību. Daugavpils komanda pirmoreiz ir finālčetriniekā.

Ceturtdaļfināla atbildes mačā Ezerzeme/DU ar 3-1 uzvarēja Barrus/Voru VK, kam savainojuma dēļ nevarēja palīdzēt Edvarts Buivids, un tika "Final Four", kas norisināsies Igaunijas pilsētā Tartu.

Tuvojoties pirmā seta galotnei, daugavpilieši nonāca iedzinējos ar 17:20, tad guva trīs punktus pēc kārtas (20:20), bet izskaņā Igaunijas komandas amerikāņi divreiz kļūdījās. Otrajā setā laukuma saimnieki atspēlējās un aizcīnījās līdz divām setbumbām (26:25 un 27:26), tomēr beigās Veru vienības volejbolists uzlika bloku. Savukārt, uzvarot trešajā setā, daugavpilieši guva vēsturisko panākumu, iekļūstot Baltijas līgas finālčetriniekā.

Regulārajā sezonā Daugavpils vienība ar 34 punktiem izcīnīja trešo vietu, bet Veru klubs (27) bija sestais. "Šosezon viņi visu laiku skrēja mums pakaļ un vienubrīd bija punkta attālumā. Sastāvs viņiem ļoti labs, arī trīs amerikāņi, kuri ir diezgan labas kvalitātes volejbolisti," vērtē Ezerzeme/DU galvenais treneris Rihards Puķītis. "Bet mums pēc ilgiem gadiem šosezon sastāvā tikai vietējie spēlētāji, turklāt puse ir skolnieki un studenti, bet otra puse netrenējas katru dienu, jo strādā."

Pusfināla stadijā bija jāuzvar divu spēļu summā, tomēr šo Igaunijas komandu izdevās pārspēt ar 3-1 un 3-1. "Neteikšu, ka trenera nopelns. Šīs divas uzvaras ir tīri spēlētāju nopelns," uzskata Daugavpils komandas treneris. "Otrajā mačā mums vajadzēja uzvarēt vismaz divos setos, lai tiktu tālāk. Emocionāli bija ļoti smaga spēle. Pirmie divi seti izvērtās ļoti saspringti. Izšķirošais bija mūsu spēlētāju kopējā spēle, viņi ļoti gribēja uzvarēt un atdot visu."

Daugavpilieši iepriekš nekad nebija nokļuvuši "Final Four", netika pat tuvumā. "Pašos sākumos pats šeit spēlēju, maksimums bijām kā astotie pret pirmo vietu un tur bez variantiem," atzīst tagadējais treneris un ir priecīgs par finālčetrinieka sasniegšanu. "Ļoti liels notikums un kaut kas nebijis pilsētas vēsturē, bet pie tā nevar apstāties un pateikt, ka esam jau visu izdarījuši."

Ezerzeme/DU pusfināla pretinieki noskaidrojās sestdienas vēlajā ceturtdaļfinālā. Ja zelta setā uzvarētu favorīti Selver/TalTech, kas iztika bez Eduarda Stieģeļa, tad būtu jāspēlē pret viņiem. Tomēr zelta triumfēja pērnavieši, kuri regulārajā sezonā bija pēdējie, līdz ar to pusfinālā daugavpiliešiem pretī stāsies RTU Robežsardze/Jūrmala. Spēle norisināsies 4.martā Tartu. 

 

Informācija: Latvijas volejbola federācija