Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils mikrorajonos top jauni sporta laukumi Sporta ziņas

165

Laikā, kad pandēmijas ierobežojumu dēļ iedzīvotāji bieži vien nevar pilnvērtīgi apmeklēt iecienītos sporta klubus un piedalīties treniņos, lielu lomu iegūst iespēja sportot ārtelpās. Rūpējoties par daugavpiliešu fizisko veselību, dažādos pilsētas mikrorajonos parādās arvien jauni sporta laukumi un objekti.

Veidojot bērnu rotaļu laukumus, tajos nereti integrē arī sporta objektus. Jaunajā Forštatē lielu popularitāti iemantojis strītbola laukums Piekrastes ielas rajonā. Daudzi labprāt izmanto arī te esošos āra trenažierus.

Pozitīvas pārmaiņas piedzīvo arī futbola laukums Rēzeknes ielas 17 apkaimē: grants segums tika nomainīts pret mākslīgo, un drīzumā tiks uzstādīti arī vārti.

Iemēģināt jaunu un mūsdienīgu futbola laukumu drīzumā varēs arī Križu mikrorajona jaunieši: pamatne jau ir sagatavota, un, tiklīdz iestāsies labvēlīgāki laika apstākļi, tiks ieklāts arī segums un pabeigti visi pārējie tehniskie darbi.

Savukārt Jaunbūvē, Strādnieku un Tukuma ielu māju pagalmā, jau sāka darboties moderns un daudzfunkcionāls sporta laukums: šeit var gan uzspēlēt mini futbolu, gan pavingrot uz daudzveidīgajiem āra trenažieriem.

Trenēt veiklību un vairot spēkus tagad var arī Centrālajā parkā: šeit uzstādītas jaunas vingrošanas iekārtas. Rūpējoties par attālākiem rajoniem un pēc sportiskā dzīvesveida piekritēju lūguma, analoģiskas iekārtas parādījušās arī Stropu trases apkaimē. Šeit vingrot varēs gan mikrorajona iedzīvotāji, gan daudzi sportiskie daugavpilieši, kas aktīvi izmanto Stropu trasi treniņiem.

Sporta iekārtas paredzētas arī topošajā Zeļinska skvērā Ķīmiķu mikrorajona: tā aktīvās atpūtas zonā uzstādīs āra tenisa galdu un iekārtos strītbola laukumu. Līdzīgas iekārtas un āra trenažieri paredzēti arī Sēlijas skvērā, ko grasās iekārtot Grīvā.

Atgādinām, ka, apmeklējot sporta laukumus un izmantojot āra trenažierus, nedrīkst aizmirst par epidemioloģiskās drošības aktuālo noteikumu ievērošanu un saudzīgu attieksmi pret iekārtām.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.